Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainGoldman Sachs Kriptonun Geleceğinden Endişe Etmiyor

Goldman Sachs Kriptonun Geleceğinden Endişe Etmiyor

- Sponsorlu Reklam-

kripto para, goldman

Goldman Sachs Küresel Dijital Varlıklar Başkanı, bankanın 21 Mayıs Küresel Makro Araştırma haber bülteninde yayınlanan bir Soru-cevap etkinliğinde, kripto paralarla ilgili, özellikle sıcak saklama hususuna vurgu yaptı. Saklama ile ilgili olarak “dolandırıcılıktan yalnızca bir adım uzakta olduğunu” söyledi.

Tutarsız Düzenleyici Önlemler Kripto Alanını Engelleyebilir

Kendi görüşlerini ifade eden Mathew McDermott, endüstriye yönelik risklerle ilgili bir soruyu ele alarak, kripto alanını engelleyebilecek eylemlerden bahsetti. Özellikle dünya çapındaki tutarsız düzenleyici eylemlerin etkili olabileceğini ifade etti.

McDermott, büyük kripto şirketlerini dolandırıcılık faaliyetlerinde gözle görülür bir artış olmadan büyümelerini” yönettiklerini söyleyerek, sektör için teşvik edici açıklamalar yaptı.

kripto para, Goldman Sachs

Goldman Sachs da Kripto Konusunda Endişeliydi

Diğer birçok büyük finansal hizmet firmasına benzer şekilde, Goldman Sachs da başlangıçta kripto para birimi konusunda şüpheciydi. Ancak yatırımcılar arasında kripto ile ilgili yatırım ürünlerine ve hizmetlerine olan talep istikrarlı bir şekilde arttığı için, tüm şüphelerinin üstesinden geldi. Bu ayın başlarında, yatırım bankacılığı devi bir notta, iki tür Bitcoin bağlantılı türev alıp sattığını duyurdu. Ayrıca kripto ticareti hizmet sağlayıcılarını “seçici bir şekilde işe alarak” piyasaya daha yoğun bir şekilde katılmayı hedeflediklerini de duyuruya ekledi. Öte yandan kısa süre önce kripto haberleri ve fiyatlandırma sağlayan bir platform başlattı.

McDermott, kurumun en son girişimlerinin kurumsal yatırımcılar ve varlık yöneticileri arasında artan talepten kaynaklandığını söyledi. Konuyla ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı:

“Varlık yönetimi müşterilerinin bir kısmı zaten bu alanda çok aktif ve bir anlamda diğer yatırımcılar için yol gösteriyor. Bitcoin ile ilgilenmeye devam ediyorlar. Ancak aynı zamanda kripto para birimlerinin getirebileceği geniş değerlere giderek daha fazla odaklanıyorlar. Merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminin tamamı bağlamında Ether’e ve bunun finansal piyasaları gerçekten nasıl dönüştürebileceğine bakıyorlar. “

Anket Verileri Kripto Para Faaliyetlerinin Arttığını Ortaya Koydu

- Sponsorlu Reklam-

Mart ayında 280 müşteriyle yapılan bir ankette, Goldman Sachs’ın Dijital Varlık ekibi, yanıt verenlerin beşte ikisinin kripto para birimine yatırım yaptığını ortaya çıkardı. Beşte üçünün ise gelecek yıl varlıklarını artırmayı beklediğini tespit etti. Grup ayrıca, Chicago Ticaret Borsası’nın Nisan ayındaki günlük Bitcoin vadeli işlem faaliyetinin büyüdüğünü belirtti. Hesaplanan veriler bir yıl önceki aynı döneme kıyasla BTC’nin %900 oranında büyüdüğünü ortaya koydu.

Ancak McDermott, kurumun belirsiz bir düzenleyici manzara nedeniyle müşterilere kripto alanına erişim sunmaya yeni başladığını söyledi.  Şirket olarak kurumsal müşterilere kripto alanı ve çevresinde kredi yapıları ve yapılandırılmış notlar sunmayı araştırdıklarını da yine söylediklerine ekledi. Ayrıca varlık yönetimi müşterileri için kripto para birimlerine, özellikle Bitcoin’e, fon veya yapılandırılmış not benzeri ürünlerle erişim sunacağını belirtti.

McDermott, kurumların daha önce kendilerini korkutan vesayet risklerine karşı daha rahat hale geldiğini kaydetti.

Son zamanlarda kripto para birimi fiyatlarının aşağı yönlü gönderilmesinde rol oynayan çevresel endişelerle ilgili olarak McDermott, yatırımcıların bu konuya dikkat çektiğini söyledi. Bir dizi potansiyel yatırımcının endişelerini dile getirdi ve gelişmiş sürdürülebilirlik seçeneklerine baktıklarını sözlerine ekledi.

İlginizi çekebilir: Coinshares CSO’su Meltem Demirörs’ten Çarpıcı İddia: Bitcoin FUD’unun Arkasında Bu Şirket Var!

(Visited 137 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,561.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,222.27
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 214.00
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 44.24
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.26534
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00004
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.53
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.16
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.25
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.58
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.82
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.97
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.65