Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainGoldman Sachs kripto alanındaki faaliyetlerini genişletiyor

Goldman Sachs kripto alanındaki faaliyetlerini genişletiyor

- Sponsorlu Reklam-

Goldman, Btc, Bitcoin, Eter

Bloomberg tarafından bugün yayınlanan bir rapora göre Goldman Sachs, müşterilere yönelik kripto tekliflerini Eter seçenekleri ve vadeli işlemlerle genişletmeyi planlıyor.

Goldman’daki dijital varlıklar başkanı Mathew McDermott’a göre, banka önümüzdeki aylarda Ethereum ağını besleyen kripto para olan Ether’de opsiyonlar ve vadeli işlemler sunmayı planlıyor.

Kara para aklama, kripto  paralardaki aşırı oynaklık ve getirdiği riskler konusunda düzenleyicilerden gelen tüm uyarılara rağmen, yatırım bankaları büyük müşterilerine Bitcoin ve Bitcoin’e bağlı ürünler sunmak konusunda oldukça hevesli. Hatta Mayıs ayında BTC fiyatının 60.000 dolardan 33.000 dolara düşmesine rağmen.

McDermott Perşembe günü katıldığı bir telefon görüşmesinde, “Bu seviyeleri biraz daha keyifli bir giriş noktası olarak gördükleri için müşterilerden gerçekten çok ilgi gördük” dedi.

Bu arada banka kripto girişimlerine de yatırım yaptı. Blockchain ağlarını ve bilgisayar node’larını (düğüm) oluşturan ve barındıran bir firma olan Blockdaemon tarafından bir bağış toplama turuna 5 milyon dolar yatırım yaptı.

Ayrıca Mayıs ayında Goldman, kurumsal müşterilere kripto para ve blockchain veri sağlayıcısı olarak hizmet veren Coin Metrics’e 15 milyon dolarlık yatırım yaptı ve McDermott şirketin yönetim kuruluna katıldı.

McDermott, müşterilerle yaptığı görüşmelerde elde edilen sonuçların, dijital para birimleri için mevcut ilgilerinin geçici olmadığını tespit ettiklerini söyledi. Geçen hafta 850 kurumdan oluşan bir ankette Goldman, 10’da birine yakınının kripto ticareti yaptığını ve %20’sinin bununla ilgilendiğini tespit etti.

(Visited 49 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakbloomberg
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,594.00 3.85%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,195.87 3.94%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 485.51 5.98%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 1.50%
solana
Solana (SOL) $ 198.83 3.29%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 2.42%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.80 2.18%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.305809 21.91%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000072 7.59%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.69 5.08%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.64 0.97%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.41 1.88%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.25 0.85%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.36 1.42%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.85 0.16%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.98 6.18%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 126.95 2.70%