Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainGensler'in Sec Başkanı Olması Halinde Xrp ve Ethereum Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

Gensler’in Sec Başkanı Olması Halinde Xrp ve Ethereum Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

- Sponsorlu Reklam-
genslerin sec baskani olmasi halinde xrp ve ethereum yatirimcilarini neler bekliyor 6021281b31a15

20 Ocak’ta göreve başlayacak yeni ABD Başkanı Joe Biden’ın, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yönetimi için Gary Gensler’i seçeceği söylentisi son 24 saate damga vurdu. Peki bu değişiklik XRP yatırımcıları için ne anlama geliyor?

Gary Gensler, kripto para yanlısı açıklamaları ile tanınıyor. Eski bir Goldman Sachs bankacısı ve MIT Sloan School of Management’ta bir profesör olan Gensler, aynı zamanda, dünya çapında trilyonlarca dolarlık borç vermenin ölçütü olan Libor ‘a (London Inter Bank Offered Rate) hile karıştırdığı gerekçesiyle büyük yatırım bankalarının yargılanmasını da denetledi.

Gensler daha önce ABD’nin bir diğer finansal regülatörü CFTC bünyesinde başkan olarak görev almıştı. Obama yönetimi döneminde özellikle OTC piyasaları için önemli adımlar atan Gensler’ın daha önce blockchain ve kripto para dersleri verdiği de biliniyor

Xrp ve Ethereum içi riskler ne?

Gensler’ın seçilmesinin kripto para piyasası için olumlu olarak algılanıyor. Ancak bunun Ethereum ve XRP yatırımcılarını nasıl etkileyeceği konusu soru işaretlerini barındırıyor. Çünkü Gensler daha önce MIT Blockchain konferansında XRP ve Ethereum’un ABD yasalarına göre menkul kıymet statüsüne dahil olduğunu belirtmişti.

Ripple Labs ve Ethereum Foundation’ın şirket olarak görülmesi gerektiğini belirten Gensler, ETH yatırımcıları hiçte beklenmeyen haberler verebilir. Yine de Gensler’in kripto para sektörüne olumlu yaklaşımı yatırıcımları umutlandırıyor.


genslerin sec baskani olmasi halinde xrp ve ethereum yatirimcilarini neler bekliyor 6021281ca1c53

ve

genslerin sec baskani olmasi halinde xrp ve ethereum yatirimcilarini neler bekliyor 6021281ccfe16

- Sponsorlu Reklam-

Coindesk

(Visited 7 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,036.00 0.79%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,752.70 2.64%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 484.84 3.06%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 1.46%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.10 1.99%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.17 2.37%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.246364 3.36%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.81 1.41%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.62 0.98%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.72 1.11%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.47 0.87%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.70 3.08%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 610.92 0.02%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 1.84%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003581 0.65%