Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainGenesis Capital Kazanç Raporlarını Açıkladı!

Genesis Capital Kazanç Raporlarını Açıkladı!

- Sponsorlu Reklam-
genesis capital kazanc raporlarini acikladi 6021253d26c5c

Dijital varlıkların alımı ve satımı için likidite sağlayan, kurumsal fonların ve piyasa yapıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için yapılandırılmış BTC ve USDC gibi dijital varlıkları ödünç veren Genesis Capital’in Salı Günü yayınladığı dördüncü çeyrek kazanç raporunda, çeşitli kurumların atıl kalan paralarını kurumun bilançosunda bulundurdukları görüldü. (Genesis, Digital Currency Group’a ait bir kurum.)

Dönem boyunca, Genesis’in ödenmemiş aktif kredilerinin toplam hacmi %81 artarak 3,8 milyar dolara, kredi kullanımları ise %46 artarak 7,6 milyar dolara ulaştı. Genesis’e verilen ortalama ABD doları veya stabilcoin kredi boyutu, dördüncü çeyrekte 2 milyon dolardan 4 milyon dolara çıktı. Genesis platformunda ilk kez borç verenler için ortalama kredi boyutu, 590.000 dolardan 3.2 milyon dolara çıktı.

Ekonomistlerin gözlemlerine göre bu sonuçlar, kurumların daha fazla tasarruf sağladığını, yatırımcıların ise pandemi kaynaklı durgunluk sırasında daha fazla getiri sağlayabilecek enstrümanları aradıklarını ortaya çıkarıyor.

Genesis CEO’su Michael Moro, “Genel olarak, alan daha büyük” dedi. “Spot piyasadan ilk kez alım yapan, ilk kez borçlanan ve kredi veren daha fazla sayıda insan göreceğiz. Hedef, daha fazla arzı açığa çıkarmaya devam etmek, daha geleneksel kredi verenler elde edebilmektir. Faiz oranlarını kontrol altında tutmak için kripto alanına borç vermek de hedeflerden bir tanesi” dedi.

Moro, Bitcoin ve Eter kredi pastasından daha büyük bir pay almaya devam ederken Genesis, dolar kredilerinde artan bir talep gördü dedi. Bu, yaz aylarındaki DeFi çılgınlığından sonra Eth kredilerinin hızla arttığını gösteren Genesis’in Q3 raporu ile çelişen bu durum.

Üçüncü çeyreğin sonundaki payları sırasıyla, % 40,8 ve % 12,4’e denk gelen BTC ve Ether, şu anda, yine sırasıyla, 54% ve 15.5% civarlarında. Ripple’a karşı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) dava açmasının ardından, Genesis’in kripto para biriminde borç almayı ve ödünç vermeyi durdurması XRP’yi % 1,4’ten % 0,4’e düşürdü.

Kazanç raporunda Genesis, merkez bankalarının veri setlerine stabilcoin verilerini dahil etmeye çağırdı. Moro, stabilcoinleri M1 para arzındaki türevler olarak tanımladı. (M1 nakit, vadesiz mevduatlar ve çek gibi çok likit paraları içerir.)

Moro, “ABD dolarına erişmek için bir ABD banka hesabınızın olması gerekir. “Stabilcoinlerin ortaya çıkışı ile dünyanın herhangi bir yerindeki insanın Ethereum adresi olması durumda kolaylıkla USDC’ye sahip olabileceğini söyledi. Bu durum küresel olarak ABD dolarının erişilebilirliğini arttırılması anlamına geliyor ve bunun daha önce başka insanların aklına gelmediğini düşünüyorum” dedi.

- Sponsorlu Reklam-

Moro, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının vatandaşlarının dolara kolayca erişmesine karşı dikkatli olması gerektiğini söylerken, ABD Merkez Bankası’nın çok güçlü bir dolara sahip olmaktan kaçınacağını vurguladı. ABD malları diğer ülkelerin satın alamayacağı kadar pahalı hale gelirse bu durumun ihracat / ithalat dengesizliğine yol açabileceğini hatırlattı.

Moro, “USDC fikrinin tekrar rafa kaldırılabileceğini sanmıyorum”, dedi. “USDC rotasını tamamladıktan sonra geri dönmek gerçekten çok zor. Kelimenin tam anlamıyla insanlara, bu harika şeyi artık yapamayacaklarını ve banka havalelerine geri döneceklerini söylemek gibi olur. ” dedi.

Boğa piyasasında türevler yükseliyor!

Genesis’in türev alım satım masası da geçtiğimiz çeyrekte rekor hacimler gördü ve traderlar boğa piyasasına girdiklerinde risklerinden korunmak istiyorlardı.

Türev araç işlemleri, toplam işlem hacminde % 350 artışla 4.5 milyar dolara, spot işlemler ise % 80 artışla toplam işlem hacminde 8.1 milyar dolara yükseldi.

Genesis’in türev ürünler sorumlusu Joshua Lim;

“İnsanlar CME ve diğer bazı borsa merkezlerinde likidite sağlayıcısı olarak bizimle doğrudan bağlantı kuruyor” dedi. “İnsanlar daha büyük boyutlu işlemler talep ettiği için blok likidite sağlayıcısı olarak hareket ediyoruz” dedi.

 

 

 


genesis capital kazanc raporlarini acikladi 602125403a62f

ve

genesis capital kazanc raporlarini acikladi 60212540685cf

coindesk

(Visited 1 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,263.00 2.94%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,887.72 2.98%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 487.26 0.03%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.11 1.35%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.05 0.34%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.32 0.04%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.245339 0.89%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.94 5.58%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.13 0.83%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 188.40 1.1%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.09 2.44%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.03 0.76%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 618.39 0.96%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 2.84%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003612 0.39%