Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainGeleneksel Kurumlar, ConsenSys'e Finansman Sağlıyor

Geleneksel Kurumlar, ConsenSys’e Finansman Sağlıyor

- Sponsorlu Reklam-

Geleneksel Kurumlar, ConsenSys'e Finansman Sağlıyor

Önde gelen bir blokzincir yazılım şirketi olan ConsenSys, JPMorgan Chase, Mastercard ve UBS gibi büyük finans kuruluşlarından stratejik yatırımlar ile 65 milyon dolar topladı. Bu durum, geleneksel finansmanının kripto sektörüne girdiğine dair bir başka işaret daha sunuyor.

Yatırım turu, Ethereum üzerindeki merkeziyetsiz finans ve Web 3.0 uygulamalarını etkinleştirmek için ConsenSys’e kurumsal blokzinciri altyapı çözümlerini genişletmede yardımcı olacak. Bir yıllık önemli bir büyümenin ardından ConsenSys, şu anda internetin evriminin bir sonraki aşaması olarak kabul edilen Web 3.0’ın genel olarak benimsenmesini hızlandırmaya odaklanıyor.

Büyük finans oyuncularına ek olarak, Protocol Labs, Maker Foundation ve Alameda Research gibi blokzincir odaklı firmalar da yatırım turunda katkıda bulundu.

İlginizi çekebilir: Bitcoin’e Olan Kurumsal İlgi Yükselişi Hızlandıracak mı?

Geleneksel Şirketlerin Kripto Alana Olan İlgisi Artıyor

Geleneksel Kurumlar, ConsenSys'e Finansman Sağlıyor

ConsenSys’in kurucusu ve Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin, finansman turunun blokzincir teknolojisinin arkasında duran “devrimcilerin” artmasının altını çizdiğini söyledi. Lubin:

“ConsenSys’in yazılım yığını, Ethereum gibi merkeziyetsiz protokoller tarafından etkinleştirilen bir otomatik nesnel güven temeline erişimi temsil ediyor.”

- Sponsorlu Reklam-

UBS şirketinin teknoloji grubunu yöneten Mike Dargan, ConsenSys’i portföylerine eklediklerini söyledi ve şunları aktardı:

“Müşterilerimizin menfaatleri için, bankacılığın geleceğini şekillendirmek için finans teknolojileri ve daha geniş teknoloji ekosistemleri ile çalışmaya bağlılığımızın altını çiziyoruz.”

Mastercard’da dijital varlık ve blokzincirden sorumlu başkan yardımcısı Raj Dhamadharan, Enterprise Ethereum’u “bizim ve ortaklarımızın ödeme ve ödeme dışı uygulamalarımız için temel bir altyapı” olarak adlandırdı. Ayrıca, Mastercard’ın merkez bankası dijital para birimlerinin veya CBDC’lerin faydasını keşfederken merkez bankalarına verdiği destek hakkında yorum yaptı:

“Merkez bankalarını, CBDC’leri keşfederken destekleyen çalışmalarımız da dahil olmak üzere dijital para birimlerine odaklanan çoklu demiryolu stratejimizi sunuyoruz. ConsenSys ile olan yatırımımız ve ortaklığımız, alakalı ve ölçeklenebilir çözümler oluşturmak için sağlam, açık kaynaklı bir Ethereum topluluğundan yararlanabilecek olan müşterilerimize güvenli ve performans odaklı Enterprise Ethereum yetenekleri getirmemize yardımcı oluyor.”

ConsenSys, genişleyen ürün yelpazesi ve büyük ortaklıkları nedeniyle son zamanlarda oldukça ön plana çıktı. ConsenSys, önde gelen NFT blokzinciri Flow ile rekabet edebilmek için yeni bir layer 2 değiştirilemez token (NFT) platformu olan Palm’ı geliştiriyor.

Şirketin temel yazılım yığını, Ethereum cüzdanı ve MetaMask tarayıcısı toplam 3 milyonun üzerinde aylık aktif kullanıcı toplayarak üst düzey bir talebe de tanık oldu. Yaklaşık 4.5 milyon geliştirici ConsenSys’in Truffle yazılım paketini kullanıyor ve 150.000’den fazlası Infura üzerinde blokzinciri tabanlı uygulamalar oluşturuyor.

İlginizi çekebilir: Bitcoin’de (BTC) Ayı Piyasasının Çanları mı Çalıyor?

(Visited 3 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,861.00 2.31%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,872.31 0.11%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 465.49 1.71%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.17 2%
 • solanaSolana (SOL) $ 161.66 1.5%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.62 1.87%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237012 0.45%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.34 2.26%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.55 1.14%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.19 1.14%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.74 0.86%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.43 0.71%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.95 0.73%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 3.92%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003641 1.11%