Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinGary Gensler kripto yatırımcılarını heyecanlandırdı

Gary Gensler kripto yatırımcılarını heyecanlandırdı

- Sponsorlu Reklam-

kripto yatırımcıları

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, Çarşamba günü bitcoin vadeli işlemlerine verdiği desteği yeniledi.

Financial Times’ın “Geleceğin Varlık Yönetimi Kuzey Amerika Konferansı” adlı konferansına katılan Gensler, Chicago Ticaret Borsasında işlem gören bitcoin vadeli işlemlerine yatırılan bir dizi açık uçlu yatırım fonuna dikkat çekti.

Ayrıca, yatırım fonları ve ETF’ler için “önemli yatırımcı koruması” sağlayan 1940 tarihli bir yasaya atıfta bulundu. Gensler, Ağustos ayında belirli koşullar altında piyasaya gelen bitcoin fonlarına açık olacağını söylediğinde, 1940 yasasıyla desteklenen bir bitcoin vadeli işlem ETF’sine desteğini ilk kez paylaşmıştı.

SEC şu anda, bitcoin vadeli işlem ürünleri için ondan fazla ETF başvurusunu inceleme sürecinde, ancak henüz herhangi birine onay vermiş durumda değil.

Gensler konferansta ayrıca, “ekibin bu tür başvuruları incelemesini dört gözle bekliyorum” demesi dikkatlerden kaçmadı.

SEC, bir uygulama dalgası ve piyasa manipülasyonu potansiyeli korkusu nedeniyle bitcoin ETF’lerini onaylama konusunda temkinli davranmaya devam ediyor.

(Visited 270 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,893.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,230.36
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 218.38
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.98
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.267952
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.25
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 68.22
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.67
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.67
litecoin
Litecoin (LTC) $ 197.47
algorand
Algorand (ALGO) $ 2.00
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.68