Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainSEC Başkanı Gary Gensler açıklama yaptı: Piyasa düzenlemeleri yolda

SEC Başkanı Gary Gensler açıklama yaptı: Piyasa düzenlemeleri yolda

- Sponsorlu Reklam-

Gary Gensler, Bitcoin, düzenlemeler, BTC, SEC

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, önümüzdeki günlerde yatırımcıları korumak için daha büyük planların hayata geçirileceğini belirtti. Gary Gensler, Bloomberg ile yaptığı röportajda, kripto para birimlerine olan derin ilgisinin gerekli düzenleyici gözetimin önüne geçemeyeceğini açıkladı. Öte yandan, Gensler’in konuyu derinlemesine incelemesi nedeniyle kripto dostu bir yaklaşım sergilemesi bekleniyordu ancak ifadeler ve eylemler, selefine benzer bir duruş sürdüreceğine işaret ediyor.

“Teknoloji konusunda tarafsız olsam, hatta ilgimi çekse de yatırımcının korunması konusunda tarafsız değilim. Biri spekülasyon yapmak isterse, bu onun seçimidir ancak bu yatırımcıları dolandırıcılığa karşı korumak için bir ulus olarak rolümüz var.”

Gensler ayrıca kripto piyasasını SEC’in yetki alanına sokma ihtiyacını da yeniden gündeme getirdi. Bitcoin gibi para birimi olarak hareket eden ancak bir emtia olarak kabul edilen kripto varlıkların olduğu ancak kesinlikle menkul kıymet olan ve dolayısıyla SEC kurallarına uyması gereken binlerce başka token bulunduğunu söyledi.

Gary Gensler: Düzenlemeler kripto para piyasasını güçlendirecek

Gary Gensler, Bitcoin, düzenlemeler, BTC, SEC

Hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar tarafından kripto varlıklarına yönelik artan talep, birçok ABD senatörünün düzenleyici çerçeve ve yatırımcı koruma ihtiyacı talep etmesine neden oldu. Kripto piyasasında yatırımcı koruma kurallarına duyulan ihtiyacı yeniden vurgulayan Gensler, düzenlemelerin kripto para piyasasını destekleyeceğini söyledi. Gensler, otomobil sektörünü örnek gösterdi ve endüstrinin ancak hükümetin sürüş kurallarını belirledikten ve herkes için daha güvenli hale getirdikten sonra ana akım haline geldiğini öne sürdü.

“Bir teknolojinin daha geniş çapta benimsenme şansının olması, ancak bir şeyleri bir araya getirerek yani bir nevi kamu politikası hedefimiz haline gelmesiyle olur.”

Öte yandan Gensler, ABD’li yatırımcıların sabırsızlıkla beklediği Bitcoin ETF düzenlemeleriyle ilgili planları hakkında fazla açıklama yapmadı. Gensler, şirketlerin karbon emisyonlarını ve diğer çevresel risklerini açıklamalarını gerektirecek yeni kurallar getirmeyi planladıklarını da belirtti.

- Sponsorlu Reklam-

İlginizi çekebilir: Merkezi borsalardan Bitcoin çıkışları hızlanıyor! Bu ne anlama geliyor?

(Visited 105 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,036.00 0.79%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,752.70 2.64%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 484.84 3.06%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 1.46%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.10 1.99%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.17 2.37%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.246364 3.36%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.81 1.41%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.62 0.98%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.72 1.11%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.47 0.87%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.70 3.08%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 610.92 0.02%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 1.84%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003581 0.65%