Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainFiyat Analizi: BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, ADA, DOT, LINK, XLM

Fiyat Analizi: BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, ADA, DOT, LINK, XLM

- Sponsorlu Reklam-
fiyat analizi btc eth xrp ltc bch ada dot link

Bitcoin’in keskin düzeltmesi yükseliş trendini bozmamış olabilir, ancak birkaç altcoin kısa vadeli bir zirvenin yerinde olabileceğinin sinyalini verdi

Yaklaşık 42.000 $ ‘a varan inanılmaz bir artıştan sonra, Bitcoin (BTC) fiyatı nihayet önemli bir düzeltmeye girdi ve fiyat yaklaşık% 18 düştü. 30.402 dolara hızlı düşüş, kriptosunu elinde tutanlara (HODL ) uykusuz gecelere sebep olsa da, son 24 saatte görülen büyük düşüşler, avantajlı  bir yatırımcının portföyünü kolayca havaya uçurabilir. Keskin aşağı yönlü hareket, son birkaç hafta içinde tahakkuk eden kazançların büyük bir bölümünü silme tehdidinde bulunuyor.

Bybt’den elde edilen veriler, son 24 saat içinde 2,7 milyar doların üzerinde vadeli işlem sözleşmelerinin hesaplara geçirildiğini gösteriyor. Uzun pozisyondaki traderlar, marj çağrıları nedeniyle tasfiye edilmeye başladığında, satın almayı bekleyen traderlar, daha iyi bir pazarlıkla satın alma fırsatı beklediklerinden alımlarını durdururlar. Bu talep eksikliği ve arz fazlası, bugün görüldüğü gibi dik düşüşleri tetikliyor.

Direnç seviyelerinin güçlü ivme ile desteklenen bir ralliyi durdurmamasına benzer bir şekilde,panik satışlar sırasında destek seviyeleri, düşüşü durdurmakta başarısız olur.Profesyonel traderlar genellikle bu çöküntünün altına girmeyip,satın almaya başlamadan önce balonun ortadan kalkmasını ve satışın azalmasını beklemeyi tercih ediyorlar.

Güçlü destek olarak hareket edebilecek seviyeleri belirlemek için ilk 10 kripto para biriminin çizelgelerini inceleyelim:

BTC/USD

Bitcoin, 10 Ocak’ta 35.111 dolara kadar gün içi düşük bir seviyeye geriledi, ancak fiyat keskin bir şekilde toparlandı ve 38.161 dolardan kapandı. Ancak, tekrar agresif bir şekilde sattıkları için ayılar merhamet edecek durumda değillerdi.

BTC / USD çifti, 20 günlük üst hareketli ortalamada (32.093 $) kritik desteğin altına düştü ancak % 38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin yakınında 29.688 $ ‘da destek buldu.

- Sponsorlu Reklam-

fiyat analizi btc eth xrp ltc bch ada dot link

29.688 $ seviyesindeki toparlanma devam ederse, uzun bir boğa koşusunun ardından normal bir düzeltme olarak kabul edilecektir. Boğalar daha sonra tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak.

Aksine, eğer ayılar fiyatı 29.688 $ ‘ın altına düşürürse, bir sonraki destek% 50 geri çekilme seviyesinde 25.897 $’ dır ve 50 günlük basit hareketli ortalamanın hemen üzerinde 24.307 $ ‘dır.

Bu seviyeye derin bir düşüş, yukarı yönlü momentumun kırıldığını ve paritenin yeni bir trend oluşturabileceğini gösterecektir.

ETH/USD

Ether (ETH), 10 Ocak’ta uzun bacaklı bir Doji şamdanı yaptı ve bunu bugün keskin bir düşüş izledi, bu da traderlar tarafından agresif kar rezervasyonunu gösteriyor. Boğalar şu anda 20 günlük EMA’yı (956 $) savunmaya çalışıyor.

fiyat analizi btc eth xrp ltc bch ada dot link

Başarılı olurlarsa, ETH / USD çifti 1.100 dolara yükselebilir ve burada ayılar tekrar devreye girebilir ve rahatlama rallisini satabilir. Fiyat bu dirençten düşerse, ancak boğalar fiyatın 20 günlük EMA’nın altına düşmesine izin vermezse, birkaç günlük bir konsolidasyonla sonuçlanabilir.

Aksine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürürse, bir sonraki durak 840.93 $ olur ve bu destek de çatlarsa, düşüş 50 günlük SMA’ya 712 $ ‘a kadar uzayabilir. Düşüş ne kadar derin olursa, boğaların iyileşme süreci o kadar uzun sürecektir.

XRP/USD

XRP, 0,384998 dolarlık genel direncin üzerine çıkamadı, bu da yatırımcıların yardım rallisinde pozisyonlarını hafiflettiğini gösteriyor. Altcoin, son üç gün boyunca bunun üzerinde kaldıktan sonra bugün 20 günlük EMA’nın (0,30 $) altına düştü.

fiyat analizi btc eth xrp ltc bch ada dot link

XRP / USD çifti, alıcıların devreye girme ihtimalinin yüksek olduğu 0,169 $ ‘lık desteğe düşebilir. Bu desteğin güçlü bir toparlanması, paritenin birkaç gün daha 0.169 $ ile 0.384998 $ arasında menzile bağlı kalabileceğini gösterecektir.

Bu varsayımın aksine, eğer ayılar batar ve fiyatı 0.169 $ ‘ın altına düşürürse, düşüş trendi bir sonraki stop 0.10 $’ dan devam edebilir.

LTC/USD

Litecoin (LTC), geçtiğimiz birkaç gün boyunca 180 doların üzerinde bir çıkış yapmak ve sürdürmek için mücadele ettikten sonra, bugün agresif bir kar rezervasyonuna yenik düştü. Altcoin, 20 günlük EMA’nın (142 $) altına düştü ve şu anda 120 dolarlık desteğin üzerinde kalmaya çalışıyor.

fiyat analizi btc eth xrp ltc bch ada dot link

LTC / USD çifti mevcut seviyelerden geri dönerse, boğalar yükseliş trendini sürdürmeye çalışabilir, ancak herhangi bir yükselişin 20 günlük EMA’da agresif satışlarla karşılaşması muhtemeldir. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, parite kademeli olarak 160 $ ‘a yükselmeyi deneyebilir.

Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın (108 $) altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite 100 $ ‘a düşebilir ve böyle bir hareket trendde bir değişiklik olduğunu gösterir.

BCH/USD

Bitcoin Cash (BCH) 9 Ocak’taki 515,35 dolarlık genel direncin üzerine çıktı ve bunu 10 Ocak’ta bir başka güçlü ralli ile takip etti ve bu da fiyatı önceki analizde önerilen 640 dolarlık hedef hedefin hemen altına 631.71 dolara yükseltti.

fiyat analizi btc eth xrp ltc bch ada dot link

Agresif kar rezervasyonu, fiyatı bugün 515.35 $ seviyesinin altına çekti, bu da boğaların 515.35 $ ‘ı desteğe çeviremediğini gösterdiği için olumsuz bir işaret. BCH / USD çifti, 9 Ocak’ta başlayan rallinin% 100 geri çekilmesini tamamladı.

Parite şimdi 515.35 $ ile 370 $ arasında konsolide olabilir. Ayılar fiyatı 370 ila 353 dolar desteğinin altına çekerse, parite 250 dolara düşebilir. Boğaların güç kazanması için fiyatı 515,35 doların üzerine çıkarmaları ve sürdürmeleri gerekecek.

ADA/USD

Cardano (ADA) bugün 20 günlük EMA’nın (0,236 $) altına düştü ve bu, 0,2395088 $ ‘da% 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin hemen altında. Ancak, günün mum grafiğindeki uzun kuyruk, boğaların bu seviyeyi korumaya çalıştıklarını gösteriyor.

fiyat analizi btc eth xrp ltc bch ada dot link

ADA / USD çifti toparlanmayı sürdürürse, boğalar tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaktır. Yukarı yönde izlenecek ilk seviye 0,28 dolar. Boğalar fiyatı bu direncin üzerine çıkarabilirse, parite 0,34 dolara yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, mevcut toparlanma devam edemezse veya fiyat 0.28 $ ‘dan düşerse, ayılar pariteyi 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, kartlarda 50 günlük SMA’ya 0,18 ABD doları düşüş olabilir.

DOT/USD

Polkadot (DOT), 10 Ocak’ta% 38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesini 8.5515 $ ‘a düşürdü, ancak boğalar toparlanmadan yararlanamadı, bu da daha yüksek seviyelerde talep eksikliğini gösteriyor.

fiyat analizi btc eth xrp ltc bch ada dot link

Bu, fiyatı bugün 7.2365 $ ‘dan% 61.8 Fibonacci düzelme seviyesine çeken kısa vadeli tüccarların satışını çekebilirdi. Boğalar desteklemek için 6.8619 $ seviyesini döndürürse, DOT / USD çifti yükseliş trendini sürdürmeye çalışabilir.

Rahatlama rallisi, 20 günlük EMA’da (8.16 $) satışla karşı karşıya kalabilir, ancak bu direnç aşılırsa, parite tekrar 10.68 $ ‘a yükselebilir. Ayılar fiyatı 6.8619 $ ‘ın altına düşürürse bir eğilim değişikliği olasıdır.

LINK/USD

Chainlink (LINK), 10 Ocak’taki 17.7777 $ genel direncinin üzerinde kalamadı, bu da kısa vadeli traderlardan kar rezervasyonu çekebilirdi. Satış bugün yoğunlaştı ve bu, fiyatı 13,31 dolardan 50 günlük SMA’ya çekti.

fiyat analizi btc eth xrp ltc bch ada dot link

Fiyat 50 günlük SMA’nın altında kalırsa, LINK / USD çifti yükseliş trendine düşebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir destektir, çünkü eğer kırılırsa, düşüş 8 dolara kadar uzayabilir.

Tersine, parite mevcut seviyelerden veya yükseliş trendinden geri dönerse, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (14 $) üzerine çıkarmaya çalışacaktır. Başarılı olurlarsa, fiyat 15 dolara ve ardından 17.7777 dolara yükselebilir.

BNB/USD

10 Aralık mum grafiğindeki uzun kuyruk, boğaların agresif bir şekilde düşüşü 40’a satın aldığını, ancak bugün toparlanmanın üzerine inşa edemediklerini gösteriyor. Ayılar satışlarına devam ettiler ve Binance Coin’i (BNB) 20 günlük EMA’nın (38,53 $) altına sürüklediler.

Boğalar şu anda 35,69 dolarlık desteği korumaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, BNB / USD çifti, 20 günlük EMA’da sert dirençle karşılaşması muhtemel bir toparlanma girişiminde bulunabilir.

Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar fiyatı 50 günlük SMA’ya (33.40 $) ve ardından 32 $ ‘a düşürmeyi deneyebilir. Böyle bir hareket, paritenin kısa vadede zirveye çıkmış olabileceğini gösterecektir.

Bununla birlikte, fiyat mevcut seviyelerden geri dönerse ve önümüzdeki birkaç gün içinde 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, daha düşük seviyelerde güçlü bir talep gösterecek ve boğalar yükseliş trendini sürdürmeye çalışabilir.

XLM/USD

Boğalar, son dört gün için 0,2864 $ seviyesini savundu, ancak güçlü bir toparlanma elde edememe, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğini gösterdi. Stellar Lumens (XLM) bugün 0.2864 $ ‘ın altına ve% 61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesi 0.232928 $’ dan kırıldı.

fiyat analizi btc eth xrp ltc bch ada dot link

Boğalar şu anda 20 günlük EMA’yı (0,214 $) savunmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, XLM / USD çifti 0,2864 $ ‘a kadar hareket etmeye çalışabilir. Bu muhtemelen sert bir direnç olarak hareket edecek, ancak boğalar fiyatı bunun üzerine itebilirse, 0.35 $ ‘a hareket olasıdır.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, yatırımcıların dip satın almadıklarını gösterecek ve bu da 6 Ocak’taki rallinin bir boğa tuzağı olduğuna işaret edecek.

 


fiyat analizi btc eth xrp ltc bch ada dot link

ve

fiyat analizi btc eth xrp ltc bch ada dot link

cointelegraph

(Visited 11 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Volkan Demir
Volkan Demir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Volkan Demir, iş hayatına özel bir bankada Kobi Bankacılığı Satış ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonunda başladı. Daha sonra özel bir şirkette Finans Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. Bitcoin Pizza Günü olarak anılan 22 Mayıs 2010 tarihinde kripto para dünyasına ilk adımını atan Demir, grafiklerin dostu, analiz uzmanı ve aynı zamanda iyi bir aşçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,093.00 1.2%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,753.17 1.97%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.16 3.31%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 0.62%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.24 1.1%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.12 1.86%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247550 4.09%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.83 0.36%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.46 1.36%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.27 0.94%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.33 0.8%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.68 2.85%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.93 0.14%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 2.75%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003586 0.42%