Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaBitcoinFidelity Bitcoin ETF’si için bastırırken, Coinbase SEC Başkanının hedefinde

Fidelity Bitcoin ETF’si için bastırırken, Coinbase SEC Başkanının hedefinde

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin, SEC, Coinbase

Yakın tarihli bir rapora göre, yatırım fonu devi Fidelity, Bitcoin ETF’sinin onaylanması için 8 Eylül’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile bir çevrimiçi toplantı yaptı.

Fidelity yöneticilerinin yanı sıra, Chicago merkezli vadeli işlem borsası CBOE’nin başkan yardımcısı Kyle Murray de katılımcılar arasında yer alıyordu.

Sunumda, ürünün neden düzenleyiciler tarafından onaylanması gerektiğine dair çeşitli nedenler ortaya koyuldu.

Bitcoin piyasasının olgunlaştığına, önemli ticaret hacmine ve derin likiditesine işaret edildi.

Ayrıca hem Kanada hem de Avrupa borsalarında işlem gören fonların ve borsada işlem gören ürünlerin varlığı da sunumda bahsedildi.

Fidelity, yatırımcıların ETP’ler aracılığıyla Bitcoin’e doğrudan erişme yeteneğinden yararlanacağını öne sürüyor.

Bazı analistler SEC’in başlangıçta vadeli işlemlere dayalı bir ETF’yi onaylamaya daha meyilli olabileceğine inansa da, sunumda bunun mutlaka geçici bir adım olması gerekmediği belirtildi.

- Sponsorlu Reklam-

Yatırım fonu devi, BTC’ye uzun süreli ilgisini de vurguladı. Fidelity, 2014 yılında en büyük kripto para birimini keşfetmeye başladı ve diğer Wall Street devlerini önemli ölçüde geride bıraktı.

Mart ayında, Boston merkezli şirketin bir yan kuruluşu olan FD Funds Management, Wise Origin Bitcoin Trust adlı bir BTC ETF’si başlatmak için başvuruda bulundu.

Gary Gensler, Coinbase ve Bitcoin hakkında açıklamalar yaptı

Bitcoin, SEC, Coinbase

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, kurumun kripto para birimi ve kripto borsaları konusundaki tutumunun tartışıldığı bir Senato oturumuna katıldı.

Oturum sırasında Senatör Elizabet Warren, geçen haftaki piyasa çöküşü ve çöküş sırasında Coinbase’in hizmet verememesi hakkında SEC Başkanına bir soru yöneltti.

Gary Gensler, Warran’ın sorusuna cevap vererek Coinbase’in SEC’e kayıtlı olmadığı için devlet kurumlarının yatırımcılara yardım etmek için çok az şey yapabileceğini vurguladı. Gensler ayrıca, Coinbase’i menkul kıymet ticaretine izin vermekle itham etti.

İlginizi çekebilir: Star Atlas nedir? Solana ağındaki NFT projesi ile ilgili tüm detaylar

(Visited 27 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,802.00 1.37%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,752.11 0.95%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 482.57 2.99%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 0.9%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.51 1.43%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.02 1.54%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247436 5.17%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.96 0.13%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.48 0.93%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.45 1.12%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.53 0.31%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.65 2.72%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.34 1.02%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.49 2.59%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003593 0.66%