Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainFED, potansiyel merkez bankası dijital para birimi için çalışma başlatıyor

FED, potansiyel merkez bankası dijital para birimi için çalışma başlatıyor

- Sponsorlu Reklam-

dijital dolar

Wall Street Journal’ın (WSJ) haberine göre FED, mevcut küresel eğilimi takip ederek bir ABD dijital para birimi veya Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) çıkarmanın riskleri ve faydaları hakkında bir inceleme başlatma planlarını yayınladı.

WSJ, incelemenin dijital para birimini analiz eden bir makale yayınlayarak ve kamuya açık bir yorum isteyerek başlatılacağını duyurdu.

İnceleme süreci başlatılmış olsa da, yetkililerin konuyla ilgili görüş ayrılıklar devam ediyor. Bu bağlamda nihai kararın yakın zamanda kesinleşmeyeceği öngörülüyor.

Fed Başkanı Jerome Powell, doğru yapmanın hızlı yapmaktan daha önemli olması nedeniyle süreci aceleye getirmeyeceği konusunu vurguladı. Başkanın endişesi, doların küresel bir para birimi olarak kritik rolüne bağlı. Riskler arasında siber sorunların yanı sıra kara para aklama ve terörün finansmanı yer alıyor.

Powell ve diğer Fed yetkilileri, incelemenin erken olacağını ve ülkenin bunu bir seçenek olarak değerlendirip değerlendirmeyeceğini belirlemeyi amaçladığını ifade ettiler. Komisyonun amacının, konuyu tartmak ve gelecekteki gelişmelerin getireceği riskler ve maliyetler üzerinde net ve somut faydaları olup olmadığını belirlemek olduğu vurgulandı.

Powell, geçen hafta Senato Bankacılık Komitesi oturumu sırasında dijital doların gelişimine “kritik çalışma” olarak atıfta bulunarak, devam etmek için Kongre’den mevzuatın çıkması gerekeceğini de sözlerine ekledi.

(Visited 57 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,093.00 1.2%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,753.17 1.97%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.16 3.31%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 0.62%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.24 1.1%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.12 1.86%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247550 4.09%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.83 0.36%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.46 1.36%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.27 0.94%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.33 0.8%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.68 2.85%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.93 0.14%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 2.75%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003586 0.42%