Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainFed/Brainard: ABD Dijital Dolar Konusunda Geç Kalmamalı

Fed/Brainard: ABD Dijital Dolar Konusunda Geç Kalmamalı

- Sponsorlu Reklam-

Fed, Dijital Dolar, Bitcoin, Btc

Fed Yönetim Kurulu Üyesi Lael Brainard, CoinDesk tarafından düzenlenen sanal bir etkinlikte, “Fed, ABD dolarının dijital versiyonu üzerinde araştırmasını ve halkın katılımını artırıyor” dedi.

Brainard, dijital paraların artan rolü, yurtdışı bankaların sınır ötesi ödemede dijital para kullanması ve finansal kapsama konularının Fed’in dikkatini çektiğini söyledi.

Dünyanın rezerv para biriminin sahibi olarak, dijital ödemeler daha yaygın hale geldikçe ve diğer ülkeler para göndermek için kullanılabilecek dijital para birimleri geliştirdikçe Amerika Birleşik Devletleri’nin bu konunun uzağında kalmaması gerektiğini söyledi.

Brainard’a göre, “merkez bankası değişen tüketici eğilimlerini önceden tahmin etmeli ve dijital ödemeler daha popüler hale geldikçe Amerikalıların güvenli merkez bankası parasına erişimini sağlanmalıdır” dedi.

Brainard, ABD hükümetinin kapsayıcı ve güvenli bir dijital para birimi ile ilerlemeden önce önemli politika sorularının ve teknoloji sorunlarının ele alınması gerektiğini söyledi. Politika yapıcıların, hane halkına mahremiyet sağlayan ve aynı zamanda yasadışı faaliyetleri önleyen bir dijital para birimi geliştirmede bir denge kurması gerekeceğini de sözlerine ekledi.

Geçen sene boyunca Bitcoin ve diğer dijital varlıkları yatırım aracı olarak takip eden Brainard, stabilcoin ve düzenlemeye tabi olmayan diğer varlıklar konusunda eleştirel bir görüşe sahipti.

(Visited 69 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,893.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,230.36
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 218.38
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.98
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.267952
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.25
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 68.22
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.67
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.67
litecoin
Litecoin (LTC) $ 197.47
algorand
Algorand (ALGO) $ 2.00
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.68