Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainFCA'nın kripto para uyarısı!

FCA’nın kripto para uyarısı!

Finansal Yürütme Otoritesi, gençleri kripto para birimlerine yatırım yapmanın riskleri konusunda uyaran bir pazarlama kampanyası başlatacak.

- Sponsorlu Reklam-

FCA, TikTok, kripto para,

İngiltere’nin mali düzenleyicisi, genç kripto sahiplerinin daha ​​az rasyonel ve daha duygusal davranmalarının muhtemel olduğunu söyledi. Bu yüzden de gençleri kripto para riskleri konusunda uyarıyor.

FCA, kripto para riskleri konusuna dikkat çekmek amaçlı bütçe ayırıyor

Finansal Yürütme Otoritesi (FCA), kripto para yatırımındaki risklere karşı uyarı amaçlı bir pazarlama kampanyası başlatıyor.

CEO Nikhil Rathi, bu kararı Perşembe günü yaptığı konuşmada duyurdu. FCA, kampanya için 11 milyon euro (yaklaşık 15 milyon dolar) harcayacak. Duyuru sırasında Rathi, yaklaşık 2,5 milyon İngiltere halkının kripto sahibi olduğunu söyledi.

Kampanyanın hedef kitlesinin daha genç yaş gruplar olduğunu açıkladı. Buna ek olarak, kripto para piyasasının temel kullanıcı tabanı hakkında birkaç değerlendirme yapmaya devam etti. Pek çok kripto yatırımcısının muhtemelen daha ​​az rasyonel ve daha duygusal davranmaya meyilli genç insanlar olduğunu açıkladı. Ayrıca, genellikle anonim ve sorumsuz sosyal medya influencerların tarafından etkilendiklerini de sözlerine ekledi.

Influencerlar kripto paraları tanıtıyor

Meme hisse senetleri ve kripto para birimleri, son aylarda Gen Z arasında popülaritesini artırdı. Bunun sonucu olarak, birçok genç influencer, Safemoon gibi kripto para birimlerini tanıtmak için sosyal medyaya yöneldi. Trendkoin olarak daha önce de bilgilendirdiğimiz gibi, TikTok, artan ilginin sonucunda sponsorlu kripto paylaşımlarını geçen hafta yasakladı. TikTok genç nesiller arasında oldukça popüler bir platform.

Rathi, FCA’nın genel anlamda 18 ila 30 yaşındaki insanlarla ilgilenmediğini açıkladı. Ancak, bu yaş aralığındaki insanların yüksek ihtimalle sosyal medyadan oldukça etkilendiklerini belirtti. Ardından Ocak ayında borsayı vuran GameStop çılgınlığını tartışarak kripto piyasasıyla karşılaştırmalar yaptı.

FCA’nın kripto para alanına karşı olduğunun tek işareti kampanya duyurusu değil. FCA, Binance hakkında son zamanlarda uyarı yayınlayan birçok düzenleyiciden biridir. FCA, kripto borsasının Birleşik Krallık’taki müşterilerine kar ve yan ürün alım satım işlemlerini gerçekleştirmesini yasakladı. Ayrıca, kripto yatırımcılarını tüm paralarını kaybedebilecekleri ihtimali konusunda uyardı.

- Sponsorlu Reklam-

Birçok İngiltere kripto firması ülkede faaliyet göstermeye devam edebilmek için şu anda, FCA’dan düzenleyici onayı bekliyor. 10 Ocak 2021’den önce kayıt yaptırmaları gerekiyordu. Ancak, her bir firmanın düzenleyici durumu ile ilgili bir karar ile son kayıt tarihi 9 Temmuz’a ertelenmişti. Son kayıt tarihi tekrar ertelendi ve son kayıt tarihi artık Mart 2022.

İlginizi çekebilir: Huobi düzenleme baskısına maruz kalıyor. İşte detaylar…

(Visited 167 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,820.00 1.16%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,827.84 0.95%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 462.17 2.85%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.16 3.1%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.70 1.87%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.48 6.21%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.235491 1.68%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.44 1.94%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.40 1.7%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 184.71 2.95%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.28 1.82%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.04 0.73%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 621.18 1.64%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 3.89%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003613 1.91%