Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainDefi projesi Fantom gözünü yükseklere dikti

Defi projesi Fantom gözünü yükseklere dikti

Fantom blok zinciri yeni zirveleri ölçeklendirirken, Bitcoin ve diğer kriptolar düşüşte.

- Sponsorlu Reklam-

fantom, blok zincir, kriptopara, DeFi

Kripto para piyasası, temelde Bitcoin çöküşünden kaynaklı olarak düşüş yaşadı. Bu aşağı yönlü trend Blockchain projelerini oldukça fazla etkiledi. Fantom DeFi ise bu düşüş trendinden olumlu etkilendi.

Diğer yandan, Fantom blockchain bu kripto paraların yaşadığı düşüş trendi sırasında yeni zirvelere tırmanıyor. Temmuz 2021’de Fantom, önceki üç aya göre %800’lük bir büyüme kaydederek toplam değeri 300 milyon doları aştı.

Bu büyüme, Fantom’un kullanıcılarına en iyi hizmetleri sağlaması ve karşılığında kullanıcıların projeye büyük destek göstermesiyle mümkün olabildi.

Fantom’un kripto düşüş trendinde performansı şu şekilde

Temmuz 2021 itibariyle, Fantom’un TVL’si 306 milyon dolar. Bu, son üç ayda %800’den fazla bir artış demektir.

Aslında TVL, bir protokolde paylaştırılmış varlıkların değeridir. Kısacası, daha yüksek TVL, daha fazla insanın Fantom’a güvendiği ve varlıklarını platformda stake ettiği anlamına gelir.

İnsanlar Fantom’un hizmetlerine güveniyor. Bu yüzden, ona bağlı kalıyorlar. Fantom’un yatırımcıları ve token sahipleri, FTM’nin fiyatı düşüş trendi yaşamasına rağmen platformu destekledi. Bu nedenle, kullanıcılar Fantom’u desteklemeye devam ediyor.

En önemlisi, giderek daha fazla geliştirici, projelerini Fantom’da başlatmaya devam ediyor. Sebebi ise kullanıcılar her şeyden önce hızlı, kullanımı kolay, güvenli ve uygun maliyetli hizmetleri tercih ediyor.

- Sponsorlu Reklam-

Fantom, yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir EVM uyumlu blok zinciridir. Fantom ağı yüksek trafikle karşılaştığında bile işlemlerin maliyeti 0,01 dolardan daha azdır. Böylece, işlemler bir saniyeden kısa sürede sonuçlandırılır.

Fantom’un ölçeklenebilirliği ve düşük işlem ücretleri sayesinde, birçok proje doğal olarak Fantom üzerine kurulurken, bazı protokoller Ethereum’dan Fantom’a geçmiştir.

SpookySwap, SpiritSwap, Tomb Finance gibi projeler Fantom’un üzerine kuruludur. Ayrıca Curve, Quicknode, Ankr, Chainlink vb. platformlar Fantom blok zincirini destekler.

Amazon Fantom’un işlem doğrulamaları için çıtayı yükselttiğini söyledi

Son zamanlarda, e-ticaret ve web hizmetleri devi Amazon, Fantom üzerinde bir vaka çalışması yaptı. Bu yüzden Amazon, örnek olay incelemesinde, Fantom’un kullanıcılarına birinci sınıf çözümler sunmaya kararlı olduğunu söylüyor. Amazon Web Services’in (AWS) kullanımıyla Fantom, hızlı blok zinciri işlemleri için çıtayı yükseltti.

Merkezi olmayan alanda, kullanıcı topluluğu merkezdedir.  Jack Dorsey, Bitcoin hakkında konuşurken topluluğun gücünü kabul etti. Sadece Bitcoin için değil, aynı zamanda her merkeziyetsiz projenin başarılı olması için topluluk katılımı da gereklidir.

İlginizi çekebilir: 24 Temmuz- 30 Temmuz Etkinlik takvimi: Airdroplar yaklaşıyor

(Visited 115 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakutoday
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,178.00 1.02%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,912.41 0.8%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 470.67 2.42%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.54%
 • solanaSolana (SOL) $ 166.49 3.04%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.38 2.75%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237933 0.93%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.17 1.99%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 27.06 1.35%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.73 2.64%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.22 0.1%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.56 1.27%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.90 2.97%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 1.4%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003681 0.73%