Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinHeyecan Uyandıran Gelişme: Facebook Kurucusu Bitcoin mi Satın Aldı?

Heyecan Uyandıran Gelişme: Facebook Kurucusu Bitcoin mi Satın Aldı?

- Sponsorlu Reklam-

facebook, bitcoin, btc

Facebook’un kurucu ortağı Mark Zuckerberg, sosyal medyaya giderek evcil hayvanlarının isimlerinin “Bitcoin” ve “Max” olduğunu duyurdu. Bu gelişme sonrası kripto topluluğu genelinde heyecan uyandı.

Zuckerberg, 11 Mayıs Facebook gönderisinde “Keçilerim: Max ve Bitcoin” şeklinde evcil keçilerinin isimlerini açıkladı.

facebook, bitcoin, btc

Analist LilMoonLambo keçilerin isimlerine yanıt olarak 97.000 takipçisini ve topluluğu çılgınca bir spekülasyona sürükledi:

“Mark Zuckerberg kendisinin ve Facebook’un yıllık hissedarlar toplantısında Bitcoin satın aldığını duyurmadan önce mümkün olduğunca fazla BTC biriktirmek için iki haftanız var… Pompa muhteşem olacak.” 

Morgan Creek Digital kurucularından Anthony Pompliano da, Zuckerberg’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bize keçilerinin isimleriyle bir bitcoin maksimalisti olduğunu mu söylüyorsun?”

- Sponsorlu Reklam-

Influencer “Thinking Crypto” ise haberin arkasından bir tweet atarak: “Elon Musk ve Tesla pompasının bir şey olduğunu düşünüyorsanız, Mark Zuckerberg Facebook pompasına hazırlanın!” dedi.

Ancak, Compound Labs CEO’su Robert Leshner, kripto topluluğunun heyecanına şüpheyle yaklaştı ve tweet’i “Zuckerberg’in akşam yemeğinde Bitcoin ve Max’i yiyeceğini bildiriyor” şeklinde yorumladı.

Facebook CEO’sunun keçilerinin isimleriyle kripto sektörüne kasıtlı bir mesaj gönderdiği düşünülmesine rağmen, Zuckerberg’in kripto varlıkların son zamanlarda artan popülaritesi arasında sadece eğlenmeye ve sosyal medyada bir tepki uyandırmaya çalıştığı da mümkün olabilir.

Geçen ay, Facebook’un ilk çeyrek kazanç raporundaki bilançosunda, Bitcoin varlıklarını açıklayacağı söylentileri dolaşmıştı. Ancak 28 Nisan raporu, şirketin herhangi bir kripto varlığa sahip olmadığına işaret ediyor.

(Visited 57 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,883.00 1.96%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,912.74 0.11%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 469.66 2.1%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.24%
 • solanaSolana (SOL) $ 164.04 2.94%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.47 2.82%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237407 0.74%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.80 2.12%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.99 2.21%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.89 1.27%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.15 2%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.46 0.58%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 622.07 0.81%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 2.18%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003712 0.75%