Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinFacebook, Instagram ve WhatsApp çökerken Bitcoin fiyatı 49 bin doları geçti

Facebook, Instagram ve WhatsApp çökerken Bitcoin fiyatı 49 bin doları geçti

- Sponsorlu Reklam-

 

bitcoin fiyatı

Facebook, Instagram ve WhatsApp kesintiye uğrarken, Bitcoin fiyatı 49 bin doları geçti.

Kesinti sırasında, birçok kripto twitter kullanıcısı, blok zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan bir sosyal ağ ihtiyacı çağrısında bulundu.

Büyük sosyal medya ve iletişim platformları Facebook, Instagram ve WhatsApp, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyatı arttıkça Pazartesi günü çevrimdışı oldu.

Bitcoin (BTC) fiyatı, iki saatten kısa bir sürede yaklaşık %4,5 artışla 47.166 $’a düştükten sonra 49.000 $’ın üzerine çıktı. Benzer şekilde, Ether ( ETH ) fiyatı aynı dönemde %3,5 artarak yazının yazıldığı anda 3.411 dolara ulaştı.

Ani fiyat oynaklığı,büyük sosyal medya platformu Facebook, (Facebook tarafından sahip olunan) fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram ve haber uygulaması WhatsApp’ın çökmesiyle eş zamanlı oldu.

Facebook’un iletişim ekibi Twitter üzerinden iletişim kurarak şöyle bir mesaj gönderdi:

- Sponsorlu Reklam-

“Mümkün olan en kısa sürede işleri normale döndürmek için çalışıyoruz.”

13 Mart 2019’da da aynı anda, üç platform da 24 saatten fazla süren büyük bir kesinti yaşamıştı. O sırada Facebook, sorunları bir “sunucu yapılandırma değişikliğine” bağlamıştı.

Kesintiler, topluluğun kripto ve blok zinciri projelerine katılımını etkileyebilir, ancak Discord, Twitter, YouTube ve diğer birçok platform hala normal şekilde çalışıyor. Birçok crypto twitter kullanıcısı, olayı blok zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan bir sosyal ağ ihtiyacını vurgulamak için zaten kullanıyor.

Medium blogunda düzenli olarak Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında yazan Allen Farrington şöyle dedi:

“Facebook’u bir blok zinciri üzerine kurarlarsa, asla çökmez.” 

Kesinti aynı zamanda eski Facebook çalışanı Frances Haugen’in gazetecilere ve diğerlerine, şirketin diğer şeylerin yanı sıra platformdan nefret söylemini ve şiddeti teşvik eden gönderileri kaldırma konusunda iddia ettiği şeyi yapmadığını ima eden binlerce belgeyi teslim etmesini de takip ediyor. Facebook’un hissesi Pazartesi günü %5’ten fazla düşerek yazım anında 324,90$’a ulaştı.

Twitter zaten, kendi merkezi olmayan sosyal medya girişimi üzerinde çalışıyor. CEO Jack Dorsey ilk olarak Aralık 2019’da platformun sosyal medya için merkezi olmayan bir standart geliştirmek için özel bir ekibe fon sağlayacağını duyurmuş ve yakın zamanda gruba liderlik etmesi için bir kripto geliştiricisi tutmuştu. O sırada Dorsey, amacın, içerik barındırma ve kaldırmadan, kullanıcıların dikkatini çeken öneri algoritmalarına geçmek ve sağlıklı ve bilgilendirici konuşmalar yerine tartışma ve öfke uyandıran içerikten kaçınmak olduğunu söylemişti.

(Visited 51 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

kurbaga
Cryptoman
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Cryptoman 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilen Cryptoman, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,195.00 1.29%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,892.52 0.95%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.41 1.08%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.38%
 • solanaSolana (SOL) $ 163.60 2.93%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.75 2.32%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.238022 0.07%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.55 1.38%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.63 2.12%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.60 1.27%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.27 1.92%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.57 1.51%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 626.62 0.74%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.54 1.25%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003648 0.79%