Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKriptopediETHPad nedir? Ethereum tabanlı halka arz platformu yatırımcıları heyecanlandırıyor

ETHPad nedir? Ethereum tabanlı halka arz platformu yatırımcıları heyecanlandırıyor

- Sponsorlu Reklam-

 

ethpad, Ethereum, ETHPad nedir?

ETHPad (ETHPAD), zincirler arası lansmanlara tam erişim sağlayan yeni bir platformdur. EIP-1559 güncellemesi etrafında modellenen, dünyanın ilk enflasyonist ve merkezi olmayan IDO platformu olduğu öne sürülüyor.

Benzer bir proje olan BSCPad’i piyasaya süren BlueZilla şirketi, ETHPad’in de oluşturucusudur. BlueZilla’nın BSCPad ile gösterdiği başarı, şirketi launchpad alanındaki kripto pazarlama liderlerinden birisi haline getirdi ve böylece yeni proje duyurulduğu zaman kripto topluluğunun ilgisini çekti.

Binance Smart Chain için ilk merkeziyetsiz IDO platformu olan BSCPad, blok zinciri ekosistemine katılmak için ilk Ethereum tabanlı launchpad yani projenin piyasaya sürülmesindeki en büyük motivasyon oldu.

ETHPad nasıl çalışıyor?

ETHPad, maksimum kripto para arzına odaklanma eğiliminde olan deflasyonist bir mekanizma ile çalışıyor. Projede, deflasyonist metodolojiyi pratiğe dökebilmek için tüm token satışları %10’luk bir ücrete tabiidir. Alınan %10’luk ücretin %2,5’i yakılmakla birlikte %7,5’i ETH stakerlarına verilecek. Yatırımcılar, %25’lik bir yakma ücreti yükümlülüğüne girerek tokenleri erkenden stake ettiği tokenleri geri alabilecek ancak 21 günlük bir bekleme süresini bekleyen yatırımcılar herhangi bir yakma ücreti ödemeyecek. ETHPad, şu anda birkaç deflasyonist pratik üzerine çalışıldığını ve yakın gelecekte proje üzerinde uygulanacağını da duyurdu.

Buna ek olarak, projenin en önemli unsuru EIP-1559’dur. EIP-1559, ETHPad platformunda yatırımcıların daha az ücret ödemesine ve işlemleri eskisinden daha hızlı tamamlamasına yardımcı olacak bir dizi iyileştirmeyi gerçekleştiriyor.

ethpad, Ethereum, ETHPad nedir?

- Sponsorlu Reklam-

EIP-1559, şu anda piyasa fiyatı müzayede modellerini etkileyen sorunları ele almak için yeni bir işlem fiyatlandırma yöntemi sağlıyor. Bu noktada iki tür ücret öne sürülüyor; taban ücreti ve katılım ücreti.

Taban ücreti, her işleme dahil edilmesi gereken blok başına ağ ücretidir. Bu taban ücret, bloklar gas hedef sınırının üzerindeyse artar, öte yandan tam tersi şekilde gas hedef sınırının altındaysa düşer.

Ağ tıkanıklığı güçlü olduğunda taban ücret daha yüksek olur ve ağ tıkanıklığı minimum olduğunda azalır. Yine de ağ üzerindeki işlemler geçmişe göre daha da hızlanıyor.

İlginizi çekebilir: Popüler altcoin Cardano boğa rallisinde boy gösteriyor!

ETHPAD nereden satın alınır?

ethpad, Ethereum, ETHPad nedir?

Projenin asli tokeni olan ETHPAD birden fazla önde gelen merkeziyetsiz borsadan satın alınabilmektedir. ETHPAD/WETH paritesi, Ethereum tabanlı bir merkeziyetsiz borsa olan Uniswap’ta listelenirken, ETHPAD/ WBNB paritesi, Binance Smart Chain tabanlı merkeziyetsiz borsa PancakeSwap’ta listelenmektedir.

Dileyen yatırımcılar, Uniswap veya PancakeSwap borsalarından ETHPAD tokeni satın alabilir.

Yazının yazıldığı sırada, ETHPAD 0.08 dolardan işlem görürken son 24 saat içerisinde %0.20 oranında artış gösterdi.

İlginizi çekebilir: Bu altcoin bir sonraki ay tam 100x yükselecek!

(Visited 298 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,142.00 3.75%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,154.51 3.40%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 479.19 5.09%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.01 0.53%
solana
Solana (SOL) $ 196.33 1.98%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.56%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.62 1.36%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.295427 23.62%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000079 39.81%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.09 0.67%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.38 1.44%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.26 1.44%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.17 1.22%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.29 1.88%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.83 0.84%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.90 8.54%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 125.68 1.91%