Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaAltcoinEthereum'un Bitcoin'den Daha Fazla Artmasının 3 Temel Nedeni

Ethereum’un Bitcoin’den Daha Fazla Artmasının 3 Temel Nedeni

- Sponsorlu Reklam-
ethereumun bitcoinden daha fazla artmasinin 3 temel nedeni 60212f5217162

Ethereum blockchain ağının yerel kripto para birimi olan Ether’in ( ETH ) fiyatı yeni yılın başından beri hızla yükseliyor. Dahası, 1 Ocak’tan bu yana Bitcoin’den ( BTC ) daha iyi performans gösterdi.

Geçtiğimiz birkaç gün boyunca ETH’nin BTC’yi geride bırakmasının üç ana nedeni var.  Ethereum’un hızlanan büyümesi, DeFi ile ilgili gelişen duyarlılık ve BTC’nin nispeten düşük oynaklık dönemidir.

Ethereum, DeFi duyarlılığıyla desteklenen hızlı bir büyüme görüyor

Aave ve SushiSwap gibi büyük şirketlerin önderliğinde DeFi tokenleri son zamanlarda hızla yükseliyor.

DeFi tokenlerinin rallisi kısmen DeFi pazarının hızla büyüyen kilitli toplam değeri (TVL) tarafından destekleniyor ve bu veri DeFi protokollerine dağıtılan sermaye miktarını ortaya koyuyor.

24 milyar doların üzerinde bir değerle, DeFi protokollerinde her zamankinden daha fazla kilitli sermaye bulunuyor ve bu da büyük bir talebe işaret ediyor. Söz konusu durum Ethereum’un momentumu ve dolayısıyla Ether token’ı için çok önemli. Çünkü gittikçe daha fazla uygulama ve tokenın ağa güvenmeye başlaması ağı daha da büyütüyor.

Artan kullanıcı sayısı, Ethereum gaz ücretlerindeki muazzam artışla gösteriliyor. DeFi Alliance’ın ortaklarından Jacob Franek, yüksek işlem ücretleri ideal olmasa da, bunun olumlu bir faktör olduğunu, çünkü kullanıcıların artan talebinin bu ücretleri ödeme istekliliğini gösterdiğini söyledi. 

“Kümülatif ücretler, evet. Blok alanı için toplam ödeme istekliliğinin (yani talep) en doğrudan ölçüsüdür. Ethereum şu anda kriptoda en değerli blok alanına sahip. Bireysel tx ücretleri daha düşük olsaydı daha iyi olur muydu? Evet. Bu, L2 ve diğer ölçeklendirme çabalarıyla birlikte gelecek. “

- Sponsorlu Reklam-

ethereumun bitcoinden daha fazla artmasinin 3 temel nedeni 60212f584f0c8

Polkadot ve Cosmos gibi diğer birinci katman blok zinciri protokolleri Ethereum ile rekabet etme beklentisiyle büyüyor.

Bununla birlikte, öngörülebilir gelecekte, Ethereum’un ağ etkisi ve DeFi protokollerinin Ethereum üzerindeki birleşik değeri, Ethereum’un DeFi sektöründeki hakimiyetinin kısa vadede sorgulanma olasılığını düşürüyor.

BTC, düşük volatilite ile konsolide oluyor

Geçtiğimiz birkaç gün boyunca, Bitcoin çoğunlukla düşük volatilite ile pek çok altcoinin yetişmesine izin veriyor. Bu durum düşük hacimli ve likiditeye sahip altcoin talebinin artmasına neden oluyor.

ethereumun bitcoinden daha fazla artmasinin 3 temel nedeni 60212f5bdd5ac

Ethereum fiyatının yükselişi, traderların “altsezon” olarak tanımladıkları, özellikle Bitcoin küçük fiyat hareketleri gördüğünde birçok altcoinin art arda yükseldiği bir dönemle çakışıyor. 

Tarihsel olarak yılın ilk aylarında tanık olunan bu altsezon, Bitcoin değiştiğinde ve yatırımcılar yüksek riskli oyunlar aradığında ortaya çıkar. Altcoinler genellikle daha büyük fiyat hareketleri görürler. Çünkü düşük likiditeleri onları kısa dönemlerde aşırı oynaklığa karşı savunmasız kılar.

Bu arada, BTC / USD belirsiz bir pozisyonda kalıyor ve bazı traderlar, Bitcoin’in yüksek seviyelere çıkmak yerine menzilinden düşebileceği uyarısında bulunuyor. Bu olursa, altcoinlerin BTC’ye kıyasla daha büyük kayıplar görmesi muhtemel olarak görülüyor. Bu konu hakkında kripto para traderı olan Jonny Moe şunları söylüyor:

“Kendimi (yükseliş eğilimi göstermeye) ikna etmek için tabloya her baktığımda, tekrar düşüş eğilimine giriyorum. Gerçekten bozulacağını, haftayı kırmızıyı kapatacağımızı hissediyorum. Bunu kafamdan henüz atamıyorum. “

 


ethereumun bitcoinden daha fazla artmasinin 3 temel nedeni 60212f5d19126

ve

ethereumun bitcoinden daha fazla artmasinin 3 temel nedeni 60212f5d476fe

cointelegraph

(Visited 5 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,882.00 2.34%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,875.26 0.11%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 465.71 1.66%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.17 2.23%
 • solanaSolana (SOL) $ 161.88 1.28%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.61 2.77%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.236592 1.17%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.33 2.2%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.50 1.14%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.69 2.03%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.98 1.4%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.48 0.81%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.74 0.86%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 2.95%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003628 1.66%