Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinEthereum'da Ayılar İle Boğaların Savaşı Sürüyor

Ethereum’da Ayılar İle Boğaların Savaşı Sürüyor

- Sponsorlu Reklam-

Ethereum Piyasasında Ayılar İle Boğaların Savaşı Sürüyor!

Ethereum (ETH) fiyatı 18 Nisan’da %19.6 oranında bir düşüş yaşadı. Bu düşüş, piyasadaki uzun vadeli işlem sözleşmelerinde 1 milyar dolarlık bir tasfiyeye neden oldu. Piyasada tasfiye rekoru kırılmasına ve ani fiyat düşüşüne rağmen, vadeli işlemlerdeki toplam kazanç 20.5 milyar doların üstünde kalmayı başardı.

Tasfiyenin ardından, yatırımcı hissiyatının kötüleştiğine dair işaretler geldi ve bu durum türev piyasalarında daha belirgin hissedildi.

Tarihsel olarak incelendiğinde, Ethereum’da açığa satış yerine uzun pozisyonlar için daha fazla talep var. Geçtiğimiz birkaç gün içinde, uzun-kısa oranı tersine döndü ve Aralık 2018’den bu yana en düşük seviyeye ulaştı.

Ethereum’un Coinbase (COIN) hisselerinin gerilemesi, Bitcoin’de (BTC) hash oranının düşmesi veya televizyon sunucusu Jim Cramer’in Bitcoin’i “sahte para” olarak adlandırmasıyla doğrudan bir ilişkisi olmadığı için, yaşanan fiyat düzeltmesini haklı gösterebilecek neredeyse hiçbir gelişme yok.

İlginizi çekebilir: Ünlü Analistten Bitcoin ve Ethereum Hakkında Şok Tahmin!

Yasal Düzenleme Beklentisi, Endişeyi Artırıyor

Ethereum Piyasasında Ayılar İle Boğaların Savaşı Sürüyor!

Yatırımcıların kripto paralara gelecek potansiyel sert düzenlemeler konusunda endişelenmek için haklı nedenleri bulunuyor. Hafta sonu, ABD Hazine Bakanlığı’nın kara para aklama suçlamaları getirdiğine dair asılsız haberler ortaya çıktı. Odak noktası, kripto para birimlerini kullanan finans kurumları olsa da, bu haber piyasayı etkiledi.

- Sponsorlu Reklam-

Şubat ayında, kripto varlık karşıtı tutumuyla bilinen ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto para birimlerinin yasadışı faaliyetler için kötüye kullanılmasının büyüyen bir endişe olduğunu belirtti. Ayrıca, Hazine Bakanlığı Mali Suçlar Birimi, yabancı mali hesapların raporlanmasında dijital para birimlerinin de göz önünde bulundurulacağına dair sinyaller verdi.

Potansiyel hareket, ABD’de FinCEN’in yakında bireylerin yabancı borsalarda tutulan kripto para birimleri için yıllık Yabancı Banka ve Finansal Hesap Raporları veya FBAR’lar sunmalarını isteyebileceği anlamına geliyor.

Bu nedenle, yatırımcıların Ethereum’daki açık pozisyonlara ilgisinin artması, potansiyel yasal değişikliklerden kaynaklanıyor olabilir. Ethereum şu anda, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.550 doların %5 aşağısından işlem görüyor.

Ethereum Piyasasında Ayılar İle Boğaların Savaşı Sürüyor!
Kaynak: Tradingview

Yukarıdaki grafite görüldüğü gibi, Bitfinex borsasındaki ortalama Ethereum uzun pozisyon talebi, son birkaç ayda kısa pozisyonlardan %65 oranında daha yüksek. 20 Nisan’da bu gösterge kayarak kısa pozisyonların lehine döndü ve Aralık 2018’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı.

İlginizi çekebilir: Ethereum Rallisi Yeni mi Başlıyor? Hedef Fiyat Ne?

Ethereum’daki Ağ Sorunu, Ayı Piyasasını Tetikleyebilir

Ethereum Piyasasında Ayılar İle Boğaların Savaşı Sürüyor!

Ethereum ağ tıkanıklığı, yatırımcıların daha dikkatli davranmasına neden olan başka bir nedendir. Geçtiğimiz birkaç ayda, ortalama işlem maliyeti 16 dolara yaklaştı ve bu da küçük işlemler yapan yatırımcılar için pratik bir durumdan çıktı.

Berlin hard forku, EIP-1559’u etkinleştirecek olan Londra hard forkunun temelini attı. Tartışmalı değişiklik Ethereum’un mevcut ücret yapısını elden geçirecek, ancak uzmanlar yeni baz ücret mekanizmasının Ethereum’daki ölçeklenebilirlik sorunları için uzun vadeli bir çözüm sağlamayacağını belirtti.

Bitfinex’in marj piyasalarının ayılar lehine kaymasının ardındaki sebep ne olursa olsun, geçen 4 günde Ethereum’da görülen %20’lik fiyat artışından daha iyi bir gösterge yok. Şu an itibariyle, bu izole gösterge endişe verici görülmemeli ve Ethereum fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru ilerliyor gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir: Dünyanın İlk Ethereum ETF’si Onaylandı

(Visited 6 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,239.00 3.92%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,169.89 3.92%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 482.93 6.79%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.04 4.80%
solana
Solana (SOL) $ 197.56 4.23%
xrp
XRP (XRP) $ 1.07 6.04%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.06 3.39%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.302057 28.59%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000073 35.94%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.64 2.75%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 64.04 3.07%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.67 3.64%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.28 2.26%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 189.09 3.26%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.85 2.37%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.93 12.90%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.25 3.98%