Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinEthereum Yıllık İşlem Hacminde 1 Trilyon Dolar'ı Kırmaya Hazırlanıyor

Ethereum Yıllık İşlem Hacminde 1 Trilyon Dolar’ı Kırmaya Hazırlanıyor

- Sponsorlu Reklam-
ethereum yillik islem hacminde 1 trilyon dolari kirmaya hazirlaniyor 6021307743dbf

Ethereum (ETH), akıllı sözleşmeler ve kripto para ilkesi üzerinde çalışan, blok zincirine dayalı merkezi olmayan çevrimiçi hizmetler için bir platformdur. ETH, Bitcoin’den (BTC) sonra piyasa değeri açısından dünyanın en büyük ikinci kripto para birimidir ve yıllık  trilyon dolarlık işlem hacmini kırmaya hazırlanıyor.

Bugün, Ethereum ağı tarafından blok zinciri tarafından işlenen işlem hacmi, Bitcoin ağının işlem hacminin iki katından fazla. Ethereum bu açığı artırmayı planlıyor. Çoğu endüstri uzmanı, işlem işlemedeki artışı, Ethereum ağını kullanan son zamanlarda popüler olan merkezi olmayan finans (DeFi) çevresindeki patlamaya bağlıyor.

Messari, kripto para yatırımcıları, düzenleyiciler ve genel halk için analitik, piyasa verileri, araştırma araçları sağlayan bir şirket. Ethereum ağının günlük 7 milyar doları aşan işlemleri işlediğini söyledi.

Günde 3 milyar dolardan daha az Bitcoin işlemeye kıyasla, iki platformdan hangisinin yılda 1 trilyon doları ilk kıran olacağını hayal etmek zor değil.

Bitcoin’in yıllık işlem işlemede 800 milyar dolara yakın olduğu tahmin ediliyor. Bu rakam, Bitcoin ağının 849 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdiği en başarılı 2018’den daha az. 2018’de, Ethereum ağı 0,5 milyar doların altında işlem yaptı.

DeFi’nin ortaya çıkışı ve önerilen merkezi olmayan uygulamaların ortaya çıkmasıyla ilişkili pazarın heyecanı, kullanımı önemli ölçüde artırdı ve sonuç olarak, Ethereum blok zinciri ağında merkezi olmayan uygulamaların gerçekleştirdiği işlemlerin hacmi, ağın kullanımı önemli ölçüde arttı.

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) – Blok zinciri temelinde oluşturulan hizmetler ve uygulamalar biçimindeki finansal araçlar, mevcut DeFi projelerinin büyük kısmı Ethereum blok zinciri ağında sunulur. DeFi merkezi olmayan finansmanın öncelikli hedefi, finansal sistemin geleneksel teknolojilerini açık kaynaklı protokollerle değiştirerek olağan bankacılık sektörüne bir alternatif oluşturmaktır. İnsanların merkezi olmayan kredilendirme ve yeni yatırım platformlarına daha geniş ve daha kolay erişimini sağlayacaktır. Bu, dijital varlıklardan pasif gelir elde etmenize ve krediler, mevduatlar ve işlemlerde komisyonlardan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

 

- Sponsorlu Reklam-


ethereum yillik islem hacminde 1 trilyon dolari kirmaya hazirlaniyor 6021307c5ec0d

ve

ethereum yillik islem hacminde 1 trilyon dolari kirmaya hazirlaniyor 6021307c92ad3

(Visited 6 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,142.00 3.75%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,154.51 3.40%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 479.19 5.09%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.01 0.53%
solana
Solana (SOL) $ 196.33 1.98%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.56%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.62 1.36%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.295427 23.62%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000079 39.81%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.09 0.67%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.38 1.44%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.26 1.44%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.17 1.22%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.29 1.88%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.83 0.84%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.90 8.54%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 125.68 1.91%