Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinEthereum Yeni ATH ile Birçok Büyük Şirketi Geride Bıraktı

Ethereum Yeni ATH ile Birçok Büyük Şirketi Geride Bıraktı

- Sponsorlu Reklam-

Ethereum Yeni ATH ile Birçok Büyük Şirketi Geride Bıraktı

Bugün sabahın erken saatlerinde, ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH), büyük spot borsalarda 2.200 $ ‘a dokunan yeni bir fiyat rekoruna tanık oldu. Bu gelişme, Ether’in toplam piyasa değerini dünya lideri şirketlerin üzerine çıkardı.

Coca-Cola, Netflix ve Adobe, Ether tarafından geride bırakıldı

Küresel şirketlerin, emtiaların, kripto para birimlerinin ve ETF’lerin kapitalizasyonunu izleyen analitik hizmetlere göre Ethereum (ETH), piyasa değerine göre ilk 40 varlık arasına girdi.

2.147 doların üzerindeki fiyat seviyesinde, Ether’in piyasa kapitalizasyonu (bugüne kadar çıkarılan tüm arzın net değeri) yaklaşık 247 milyar dolar olarak tahmin ediliyor.

Bu arada, Netflix’in piyasa değeri 245 milyar dolar civarında. Yazılım efsanesi Adobe 240 milyar dolar, Coca-Cola 229 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

Ethereum Yeni ATH ile Birçok Büyük Şirketi Geride Bıraktı
Kaynak:companiesmarketcap

Dünyanın en değerli şirketi 2,23 trilyon dolarlık piyasa değeri ile Apple iken ikinci sırada Microsoft (piyasa değeri olarak 1,93 trilyon dolar) geliyor.

İlginizi çekebilir: Mark Cuban, Ethereum’un İki Katı Bitcoin’e Sahip

En Büyük İki Kripto Bazı Ülkerlerin GSYİH’larını Geçti

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin (BTC) piyasa değeri 1.13 trilyon dolar ile Facebook’tan yüzde 27 daha fazla. Aynı zamanda BTC’nin toplam piyasa değeri, geçtiğimiz günlerde 2020 yılı verilerindeki Meksika GSYİH’sinin üzerine çıktı.

Ethereum’un (ETH) net piyasa değeri de bazı büyük ülkelerin gayri safi yurtiçi hasılasından (GSYİH) daha yüksek. IMF Dünya Ekonomik Görünümü veritabanına göre Portekiz’in 2021 için tahmini GSYİH’si 257 milyar dolar civarında.

Aynı zamanda, Ethereum’un (ETH) piyasa değeri, Peru’nun GSYİH’dan (225 milyar dolar) daha yüksek ve Slovakya’nın GSYİH’dan (117 milyar dolar) iki kat daha fazla.

(Visited 3 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakutoday
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,756.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,227.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 487.29
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 216.73
xrp
XRP (XRP) $ 1.09
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.89
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.265118
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.87
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.48
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.51
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.01
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.99
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.66