Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinEthereum yatırımcıları ETH satmıyor: Yeni bir yükselişin ayak sesleri mi?

Ethereum yatırımcıları ETH satmıyor: Yeni bir yükselişin ayak sesleri mi?

- Sponsorlu Reklam-

Ethereum, ETH, Ethereum fiyatı, Ethereum son dakika, ETH gas ücreti

Kripto para borsalarındaki Ethereum miktarı, son 12 aya göre önemli ölçüde azaldı.

Blok zinciri analitik şirketi CryptoQuant, ticaret platformlarındaki Ethereum rezervlerinin yıllık bazda 26,29 milyon ETH’den (yıllık olarak) 19,22 milyon ETH’ye düştüğünü bildirdi. Bu veri de yatırımcıların ellerindeki ETH’yi satmak yerine tutmayı tercih ettiğini gösteriyor.

Ethereum fiyatı ise bu dönemde oldukça yüksek bir oranda artış gösterdi. 25 Ağustos 2020 ile yazının yazıldığı tarihler arasında, ETH/USD paritesi %730’un biraz üzerinde bir artışla 407 dolardan 3.190 dolara yükseldi. Ethereum fiyatı ile tüm kripto para borsalarındaki rezervler arasında düzensiz bir ters korelasyon bulunuyor.

Ethereum, ETH, Ethereum fiyatı, Ethereum son dakika, ETH gas ücreti
Kaynak: CryptoQuant

Detaylı bir bakış olarak, yatırımcılar genellikle kripto varlıklarını yakın vadede ticaret yapmak istediklerinde borsa cüzdanlarında tutmayı tercih ederler. Tam tersi bir durumda ise, bu kripto paralar özel cüzdanlara taşınır. Bu strateji, kripto borsalarındaki saldırılara ve benzeri güvenlik ihlallerine karşı fon kaybetme korkularından kaynaklanmaktadır.

Ethereum mevduatları düşüşte

CoinMetrics tarafından oluşturulan ve toplam Ethereum mevduat sayısını izlemek için oluşturulan bir başka zincir-içi gösterge, Ethereum yatırımcıları arasında satmaktan ziyade elde tutma eğiliminin kuvvetli olduğuna işaret ediyor. Yatırımcıların ticaret platformlarındaki ETH mevduatları sayısı bir önceki yıla göre %21,11 oranında düşerek 413.772 ETH’den 326.408 ETH’ye geri çekildi.

Ethereum, ETH, Ethereum fiyatı, Ethereum son dakika, ETH gas ücreti
Kaynak: CoinMetrics

- Sponsorlu Reklam-

Ayrıca son 30 günde, ETH mevduatları %47,81 oranında çarpıcı bir düşüş gerçekleştirdi ve birçok yatırımcının uzun vadede daha yüksek fiyatlar beklediğinin sinyalini verdi.

Bir yıllık zaman diliminde, Ethereum ağındaki benzersiz adres sayısı %30,67 oranında arttı.

Ethereum, ETH, Ethereum fiyatı, Ethereum son dakika, ETH gas ücreti
Kaynak: CoinMetrics

İlginizi çekebilir: Kripto piyasası genişliyor: Bu altcoinler fırlayacak!

ETH yakımı son hızıyla devam ediyor

Ethereum’u elinde bulundurma eğilimi, 5 Ağustos 2021’de ağda gerçekleşen Londra hard forku ile ivme kazandı. Bu yükseltme, Ethereum’da gas ücreti yakmayı sağlayan EIP-1559 adlı bir güncellemeyi hayata geçirdi.

Bunun sonucunda ağa deflasyonist bir baskı eklendi. WatchTheBurn’a göre, EIP-1559’un ağda aktifleştirilmesinden sonraki ilk 20 gün içinde yaklaşık 295,85 milyon dolar değerindeki 92,595 ETH yakıldı.

Geçen hafta, Lyn Alden Investment Strategy’nin kurucusu Lyn Alden, Londra hard forkunu “taktiksel olarak bir yükseliş” olarak adlandırdı ve ETH/USD paritesinin kolayca 5.000 dolar üzerine çıkabileceğini dile getirdi.

İlginizi çekebilir: Bitcoin fiyatı 100 bin dolara mı gidiyor? İşte tüm detaylar

(Visited 75 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,561.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,222.27
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 214.00
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 44.24
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.26534
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00004
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.53
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.16
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.25
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.58
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.82
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.97
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.65