Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaAltcoinEthereum Vahşi Yükselişini Sürdürüyor! 4000 Dolar Kırıldı

Ethereum Vahşi Yükselişini Sürdürüyor! 4000 Dolar Kırıldı

- Sponsorlu Reklam-

ETHEREUM, ETH, kripto, kriptopara, BTC

Ethereum ( ETH ), 10 Mayıs’ta ilk kez 4.000 doları gölgede bırakarak Coinbase de dahil olmak üzere birçok borsadaki psikolojik olarak önemli engeli aştı. Yeni dönüm noktası, 3.000 doları kırdıktan sadece bir hafta sonra geliyor.

Geçen hafta ETH, dünyanın 28. en büyük varlığı olarak Bank of America’yı geride bıraktı. Bugün itibariyle 454,49 milyar dolar olan ETH, artık tüketici temel devleri WalMart ve Johnson & Johnson’ın piyasa değerini de gölgede bıraktı. Şimdi yönetim altındaki varlıklar açısından en büyük Amerikan bankası olan JPMorgan Chase’in kapısını çalıyor.

Yükselişin bir kısmı, varlığa kurumsal ilginin artmasıyla bağlantılı olabilir. Bu hafta yayımlanan bir Coinshares raporu, kurumların Nisan sonunda ETH’de 30 milyon doların üzerinde satın alım yaptığını gösteriyor. Para yöneticilerinin şu anda ETH veya ETH araçlarında 13.9 milyar dolar sahibi olduğu düşünülüyor.

Aynı şekilde, benimseme konusunda da önemli adımlar atıldı. Geçen hafta Avrupa Yatırım Bankası, Goldman Sachs gibi büyük bankacılık kuruluşlarıyla işbirliği içinde dünyanın en büyük blokzincirinde 120 milyon dolarlık bir tahvil çıkaracağını duyurdu. Ek olarak, Ethereum’un kilit topluluklarından ve kullanım alanlarından biri olan merkezi olmayan finansın büyümesi kayda değer bir şekilde devam ediyor.

Bununla birlikte, ağa yapılan bir çift büyük altyapı yükseltmesi olan EIP-1559 ve ETH 2.0 yükseliş katalizörleri olarak dikkat çekiyor. Londra hard forkuna dahil edilmesi planlanan EIP-1559, ETH ücret yapısının revizyonunu içerecek ve potansiyel olarak ETH’yi daha deflasyonist bir varlık haline getirirken gas maliyetlerini önemli ölçüde azaltacak.

Ayrıca ETH 2.0, ağı satış baskısını azaltması ve varlığı elde tutmayı teşvik etmesi beklenen bir proof of stake fikir birliği modeline geçirecek.

Olağanüstü gidişat, ETH’nin piyasa kapitalizasyonunda BTC’yi geride bırakacağı Ethereum topluluğu arasında uzun zamandır konuşuluyor. Mevcut yükseliş ufukta bir “flippening” olabileceğine dair yeni spekülasyonlara bile yol açtı.

- Sponsorlu Reklam-

(Flippening: Sirkülasyondaki bütün ethereum’un toplam değerinin, bütün bitcoin’lerin değerini aşması.)

(Visited 3 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,093.00 1.2%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,753.17 1.97%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.16 3.31%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 0.62%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.24 1.1%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.12 1.86%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247550 4.09%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.83 0.36%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.46 1.36%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.27 0.94%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.33 0.8%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.68 2.85%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.93 0.14%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 2.75%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003586 0.42%