Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaAltcoinEthereum Rallisi Yeni mi Başlıyor? Hedef Fiyat Ne?

Ethereum Rallisi Yeni mi Başlıyor? Hedef Fiyat Ne?

- Sponsorlu Reklam-

Ethereum Rallisi Yeni mi Başlıyor? Hedef Fiyat Ne?

Mevcut spekülatif eğilim ve Ethereum’un fiyatı, altkoin fiyatının önümüzdeki 7 hafta içerisinde ikiye katlanabileceğini gösteriyor.

14 Nisan’da, Ethereum’un (ETH) fiyatı 2.400 $’la tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. ETH’nin fiyatı, bu yılın başından bu yana üç kattan fazla artmış olsa da mevcut spekülatif durum halen yukarı yönlü harekete işaret ediyor.

Ethereum’un (ETH) Spekülatif Fiyatı Aşırı Isınmadan Uzak

Ethereum’un (ETH) şu anki fiyatı 2.375 $ civarındayken, şu anda Ethereum yatırımcıları tarafından ödenen fiyat (realized price) ise 802 $ seviyesinde. Bu, mevcut Ethereum alıcılarının, Ethereum sahiplerinin tüm ETH’leri için ortalama olarak ödediğinin 2.99 katını ödemeye istekli oldukları anlamına geliyor. Bu miktar kulağa fazlaymış gibi gelse de, bu çarpan son boğa piyasasında 6’ya kadar yükselmişti.

Ethereum Rallisi Yeni mi Başlıyor? Hedef Fiyat Ne?
Kaynak: Glassnode

Bu çarpanı elde etmek için Ethereum’un piyasa değeri (şu anki fiyat), gerçekleşmiş değere (mevcut tüm Ethereum yatırımcılarının kendi ETH’leri için ortalama olarak ödediği değer) bölünür. Bu işlem sonucunda çıkan çarpana, MVRV oranı denir. MVRV oranı, David Puell ve Murad Mahmudov tarafından bulunmuştur. Bu oran, aynı zamanda bir varlık için piyasanın maliyet temelinin katları olarak da tanımlanabilir.

Geçmişte, MVRV oranı 1’in altına düştüğünde veya 4’ün üzerinde bir seviyeye ulaştığında bir sinyal görevi görüyordu.

- Sponsorlu Reklam-

İlginizi çekebilir: Bitcoin ve Ethereum için Büyük Fiyat Manipülasyonu Geliyor!

MVRV Oranı Mayıs Ayı Sonunda 5’e Yükselebilir

Aşağıdaki grafik, Ethereum’un piyasaya sürüldüğünden beri oluşan katları göstermektedir. Grafiğe göre Ethereum, Aralık 2019’dan bu yana yükseliş trendini takip ediyor.

Ethereum Rallisi Yeni mi Başlıyor? Hedef Fiyat Ne?
Kaynak: Glassnode

Bu eğilim devam ederse geçmişte olduğu gibi benzer bir MVRV oranı artışı görülebilir. Bu artış ile birlikte MVRV oranı Mayıs ayı sonunda 5’e yükselebilir. Mevcut gerçekleşen fiyat olan 802 $’a göre bu, Ethereum’un 4.010 $’lık bir piyasa fiyatına ulaşması demektir. Böylece, Ethereum’da önümüzdeki süreçte %71’lik bir fiyat artışı gözlemlenebilir.

Daha da iyisi, piyasaya daha fazla alıcının girmesi halinde gerçekleşen fiyat da zamanla artabilir. Geçen ay gerçekleşen fiyatta %15.1’lik bir artış görülmüştü. Gerçekleşen fiyattaki geçmiş artış baz alındığında, Mayıs ayı başlarında gerçekleşen fiyat 1.014 $’a ulaşabilir ve bunun sonucunda Ethereum’un piyasa fiyatı 5.070 $’lık bir seviyeye yükselebilir. Ethereum’un bu fiyat seviyesine gelmesi %116’lık bir artışa karşılık gelmekte.

Ethereum Rallisi Yeni mi Başlıyor? Hedef Fiyat Ne?
Kaynak: Glassnode

İlginizi çekebilir: Kanadalı Broker Bitcoin, Ethereum ve Ripple Ödemelerini Etkinleştiriyor

Emniyet Kemerlerinizi Bağlayın

Özellikle Ethereum ve Bitcoin’in düzenli olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması göz önünde bulundurulduğunda, bu analizin gerçekleşme ihtimali mevcuttur. Fakat, fiyat ve zaman söz konusu olduğunda hiçbir garanti yoktur. Analize yukarıda bahsedilen zincir-içi göstergenin ışığında bakıldığında Ethereum için yukarı yönlü bir senaryo çizilmektedir.

Mayıs ayı sonuna kadar bir Ethereum için 5.000 $ kulağa çılgınca gelebilir ancak bir yıl önce bugün Ethereum, günü 159 $ seviyesinde kapatmıştı.

İlginizi çekebilir: Ethereum Yeni ATH ile Birçok Büyük Şirketi Geride Bıraktı

(Visited 20 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,949.00 1.49%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,906.67 0.41%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 470.07 2.14%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.73%
 • solanaSolana (SOL) $ 167.26 4.46%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.46 2.61%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237420 0.72%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.89 1.99%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.98 1.41%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.60 1.75%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.28 1.77%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.45 0.08%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 623.18 1.33%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 1.51%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003705 0.5%