Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaAltcoinEthereum layer-2 protokolleri parlıyor, Bitcoin’i geçtiler

Ethereum layer-2 protokolleri parlıyor, Bitcoin’i geçtiler

- Sponsorlu Reklam-

Ethereum, Bitcoin

Ethereum ağına yönelik layer-2 ölçeklendirme protokolleri, son aylarda gas fiyatları tekrar yükseldikçe ön plana çıkmaya başladı ve L2 ekosistemi, son bulgulara göre Bitcoin ağından daha fazla günlük işlem gerçekleştiriyor.

Ünlü Ethereum araştırmacısı ve analist Evan Van Ness tarafından derlenen CoinMetrics verilerine göre, 6 Eylül’de Ethereum layer-2’da Bitcoin ağındakinden daha fazla işlem yapıldı. Layer-2 protokolleri gün boyunca yaklaşık 250.000 işlem gerçekleştirirken, bu sayı BTC için yaklaşık 210.000 civarındaydı.

Analist, StarkWare’in dYdX Exchange, L2 NFT platformu Immutable X gibi bir dizi DeFi platformunda yaklaşık 143.000 işlemle dönem içi en çok işlemin gerçekleştiğini de gösterdi.

1 Eylül’de ana ağı aktifleştiren Arbitrum ise yaklaşık 56.000 işlem gerçekleştirdi. Arbitrum One platformu, çeşitli layer-2 seçeneklerini araştıran Aave, Chainlink ve Uniswap dahil olmak üzere DeFi alanında şimdiden büyük isimlerle yan yana anılıyor.

Araştırmacıya göre Optimistic Ethereum günde 28.000 işlem gerçekleştirdi. Uniswap, Temmuz ayında Optimism üzerinde v3 protokolünü devreye aldı ve ayrıca Synthetix/Kwenta DeFi ticaret platformunun L2 versiyonunu da güçlendiriyor.

Van Ness, aslan payını alan merkeziyetsiz borsa Loopring ile geri kalanını birkaç projenin oluşturduğunu belirtti.

Ethereum L2 teknolojisi Sanket, küçük işlemlere ev sahipliği yapıyor

Ethereum layer-2 teknoloji toplayıcısı Polygon’da yer alan Sanket, ağ için istatistiklerin tersine hareket etti ve daha küçük işlemler baskın oldu. 7 Eylül’deki bir tweet’te araştırmacı şunları söyledi:

- Sponsorlu Reklam-

“O gün yaptıkları tüm işlemlerde tüm adreslerin %45’i 1.45 dolardan az.”

Ethereum, Bitcoin

Loopring, yazı yazarken 0.40 dolar ile Ethereum’u aktarmak için en uygun maliyetli platform olmaya devam ediyor. Matter Labs’in zkSync maliyeti yaklaşık iki katı 0,83 dolar iken Arbitrum One 2,75 dolar ve Optimism kendi platformlarında ETH göndermek için 5,83 dolar fiyat verdi.

Ethereum’un kendi ağında basit bir ETH transferi için yaklaşık 11 dolar maliyet çıkıyor, ancak Bitinfocharts dün tüm işlem türleri için ortalama gas maliyetinin 40 dolar civarında olduğunu aktardı.

İlginizi çekebilir: SOL yükselişine ara vermedi, fiyat uzaya doğru gidiyor

(Visited 75 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,931.00 1.22%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,839.37 0.69%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 465.24 2.27%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 2.31%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.91 2.02%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.62 5.24%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237054 1.95%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.57 1.41%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.98 3.76%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.95 2.42%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.35 1.8%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.23 0.2%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.72 1.08%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.50 2.95%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003633 1.76%