Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaAltcoinKurumsal Ethereum Girişleri İlk Kez Bitcoin'i Solladı!

Kurumsal Ethereum Girişleri İlk Kez Bitcoin’i Solladı!

- Sponsorlu Reklam-

ethereum 4 1024x670 1

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, Ethereum ürünlerine yapılan girişlerin ilk kez Bitcoin (BTC) girişlerini büyük ölçüde geride bıraktığını söyledi.

Dijital varlık yöneticisi CoinShares’e göre; geçen hafta kripto fiyatları düşmeden önce, Ethereum yatırım ürünleri büyük kurumsal yatırım girişleri gördü. Bitcoin yatırım ürünleri ise o sırada büyük çıkışlar yaşadı.

CoinShares haftalık raporuna göre Bitcoin yatırım ürünleri geçtiğimiz hafta kayıtlardaki en büyük çıkışını kaydetti. Çıkış miktarı haftalık rapora 98 milyon dolar olarak yansıdı. Bu rakam yönetim altındaki toplam varlıkların sadece % 0,2’sini temsil etti. Böylelikle BTC, Mayıs 2019’daki haftalık 19 milyon dolarlık çıkış rekorunu, geçtiğimiz hafta kırmış oldu.

Yatırımcılar Ethereum Gibi Altkoin Ürünlerine Doğru Yöneliyor

Ethereum ise BTC’nin aksine geçen hafta 27 milyon dolarlık giriş gördü. Geçen hafta dijital varlık yatırım ürünlerinde Ethereum işlem hacimleri 4.1 milyar dolara ulaştı. Bitcoin’in 3.1 milyar dolarlık işlem hacmine kıyasla ETH, ilk kez BTC’den daha yüksek işlem gören yatırım ürünü oldu.

CoinShares’e göre, altkoin yatırım ürünlerine genel olarak 48 milyon dolarlık giriş gerçekleşti. Bu veri, CoinShares’in  “yatırımcıların Bitcoin dışında altkoin yatırım ürünlerine doğru yöneldiği” tezini destekliyor.

Bitcoin’in akış toplamlarındaki dramatik değişimine rağmen, dijital varlık yöneticisi, böyle bir metriğin lider kripto varlığı çevreleyen genel duyguları etkileme ihtimalinin düşük olduğunu savunuyor.

“Tarihsel veriler, bu nitelikteki çıkışların dijital varlıklar için duyarlılık değişiminde önemli noktaları işaretlemediğini ima ediyor.”

- Sponsorlu Reklam-

Diğer altkoin yatırım ürünlerine baktığımızda ise Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) da aynı dönemde yüksek girişler gördü. ADA 6 milyon dolar, DOT ise 3,3 milyon dolarlık giriş kaydetti.

İlginizi çekebilir: Ethereum Bir Haftada Yüzde 40 Düştü, İşte ETH İçin Toparlanma Seviyeleri

(Visited 80 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakdailyHODL
hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,178.00 1.02%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,912.41 0.8%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 470.67 2.42%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.54%
 • solanaSolana (SOL) $ 166.49 3.04%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.38 2.75%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237933 0.93%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.17 1.99%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 27.06 1.35%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.73 2.64%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.22 0.1%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.56 1.27%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.90 2.97%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 1.4%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003681 0.73%