Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinEthereum Gas Ücretleri Yatırımcıları DeFi'den Uzaklaştırıyor

Ethereum Gas Ücretleri Yatırımcıları DeFi’den Uzaklaştırıyor

- Sponsorlu Reklam-

Ethereum Gas Ücretleri Yatırımcıları DeFi'dan UzaklaştırıyorUzmanlara göre, rekor seviyelere ulaşan Ethereum gas ücretleri, küçük yatırımcıları DeFi’dan uzaklaştırabilir.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörü, 2020 başlarından beri kripto para yatırımcılarına sunduğu gelişmiş inovasyon ve yüksek getiri olanakları sayesinde büyük ilgi gördü. Tüm bu cezbedici özelliklere rağmen rekor seviyelere ulaşan gas ücretleri, sektörün hala bazı sorunları olduğunu gösteriyor. Uygun bir katman 2 çözümünün yokluğu ise küçük yatırımcıları DeFi’dan uzaklaştırabilir.

Uniswap üzerinde işlem yapmaya veya favori DeFi platformlarında yeni bir token onaylamaya çalışan yatırımcılar, bu işlemlerin ETH cüzdanlarında bir kayıp oluşturduğunu fark edebilir.

Etherscan verileri, gas ücretlerinin 2020’de görülen kadar yüksek seviyeye çıkmasa da, geçtiğimiz yılın Aralık ayına kıyasla son derece yüksek olduğunu gösteriyor. Gas ücretlerindeki yükseliş, Ether fiyatındaki yükseliş ile aynı zamana denk geldi.

2020 boyunca en az 20 ETH içeren cüzdanlar incelendiğinde, küçük cüzdanlara kıyasla daha fazla Ethereum işlemi yapıldığı görülebiliyor.

Balinalarda ise kayıp daha az. Gas ücretleri işlem boyutuna göre hesaplanmak yerine akıllı sözleşmeleri kullanma maliyetini temsil ettiğinden dolayı, yoğunluğun yaşandığı sıralarda balinaların işlem yapması gas ücretindeki artıştan daha az etkilendikleri için daha olası oluyor.

DeFi’ın büyümeyi sürdürmesi için ise Ethereum ağındaki gas ücreti sorununun çözülmesi gerekiyor.

Herkes bir DEFI uygulamasının web sitesine girip bir MetaMask cüzdanı veya benzeri bir ürünle bağlanarak DEFI ürünlerini kullanabilir. Çoğu DEFI uygulaması, kullanıcıların herhangi kişisel bilgilerini vermesini veya kayıt olmasını gerektirmez. Ancak Ethereum ağındaki işlemlerin ücretini ödemek için ETH’ye sahip olmak gerekir. En ünlü DEFI uygulamaları arasında MarkerDAO, Compound, Uniswap, Augur, Pooltogether var.

- Sponsorlu Reklam-

Büyük Japonya merkezli kripto para borsası Liquid, Ethereum (ETH) ağındaki ortalama ETH gas ücretlerindeki artıştan sonra ETH ve ERC-20 tokenları için para çekme işlemlerini geçici olarak askıya almıştı.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,804.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,239.17
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.98
cardano
Cardano (ADA) $ 2.17
solana
Solana (SOL) $ 216.54
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.80
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.265199
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.95
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.51
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.32
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.72
litecoin
Litecoin (LTC) $ 197.52
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.98
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.66