Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaAltcoinEthereum ekosisteminin vizyonu değişiyor! Buterin açıkladı…

Ethereum ekosisteminin vizyonu değişiyor! Buterin açıkladı…

- Sponsorlu Reklam-

Ethereum, ETH, Vitalik Buterin

Akıllı sözleşme platformlarının öncüsü Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum ağının kullanım durumunun merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında gerçekleşen patlamanın çok ötesinde olduğunu vurguluyor.

Ethereum topluluğunun düzenlediği popüler etkinlik EthCC sırasında bir konuşma yapan Buterin, Ethereum ağı için daha yıkıcı durumların şimdiden yaşandığını belirtti.

Ethereum token oluşturmanın ötesine geçmeli

Etkinlik sırasında Buterin, Ethereum ekosisteminde merkeziyetsiz finansın (DeFi) önemine değindi ve bunun ağ büyümesi için doğru bir zaman olduğuna işaret etti.

DeFi’nin ötesine geçme önerisi, DeFi’nin modasının geçtiği anlamına gelmediği Buterin tarafından vurgulandı. Finans ve finans dışı unsurları birleştirmenin büyük ölçüde verimli olabileceği de Ethereum’un kurucu ortağı tarafından belirtildi.

Buterin bu konuda bir örnek vererek konuya açıklık getirdi. Buterin’e göre ETH, sosyal medya segmentini yeniden şekillendirme konusunda yardımcı olabilir. Buterin, sosyal medya platformlarının çok düşük kaliteli bir söylemle birleştiğinde sansüre karşı açıkça savunmasız olduğunu itiraf etti.

Ethereum, ETH, Vitalik Buterin

Buterin ayrıca Ethereum ağını bir sonraki seviyeye taşıyabilecek bir kullanım durumu olarak merkeziyetsiz yönetişimden (DeGov) bahsetti:

- Sponsorlu Reklam-

“DeFi’nin ötesine geçmek DeFi’ye karşı olmakla alakalı bir durum değil. Aslında iyi uygulamalar ile finans ve finans dışı unsurları birleştirebileceğini düşünüyorum.

Esas olarak, konu ETH ağı üzerine bir şey inşa etmeye geldiğinde iki nihai hedef var

  • Yapmaktan çekineceğimiz bir şey olmamalı
  • Yapılması yararlı olmalı

Ethereum ekosisteminin diğer tokenların ticaretine yardımcı olan tokenlar üretmenin ötesine geçmesi gerekiyor. Bu zaten bir dereceye kadar gerçekleşiyor ancak daha fazlasını yapabiliriz.”

Vitalik Buterin, bu sayede yenilikçi ETH tabanlı uygulamaların finansal ve finansal olmayan araçların özelliklerini birleştirebileceğini söyledi:

“Aslında en iyi DeFi uygulamalarının finans ve finans dışı unsurları birleştirebileceğini düşünüyorum.”

Son olarak, Buterin değiştirilemez token (NFT) sektöründeki hayal kırıklığını yineledi ve sektörün yararının ünlülerle sınırlı kalmaması gerektiğini ve daha geniş bir toplumsal tabana fayda sağlaması gerektiğini belirtti.

İlginizi çekebilir: Defi projesi Fantom gözünü yükseklere dikti

(Visited 230 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,484.00 4.44%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,192.85 5.08%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.25 8.07%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 3.22%
solana
Solana (SOL) $ 198.31 5.12%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 4.47%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.83 3.75%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.316078 29.34%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000073 9.93%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.57 6.58%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.70 2.39%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.41 3.81%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.16 2.12%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.35 3.12%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.87 2.81%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.99 9.61%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.92 4.30%