Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaAltcoinEthereum, Bitcoin’i solladı! İşte büyük rekabete ait veriler

Ethereum, Bitcoin’i solladı! İşte büyük rekabete ait veriler

- Sponsorlu Reklam-

Ethereum, ETH, Bitcoin, BTC, Coinbase

2021’in ilk yarısında, Ethereum hacmi %1.400 oranından fazla artarak toplam 1.4 trilyon dolara ulaşırken Bitcoin hacmi (BTC) %489 oranında artış göstererek 2.1 trilyon dolara ulaştı.

Coinbase raporunda açıklanan miktarlar, 20 ticaret merkezinden alınan veriler üzerine inşa edildi. Rapora göre, Ethereum’un hacmi 2020’in ilk yarısındaki 92 milyar dolara kıyasla 1.4 trilyon dolara kadar yükselmeyi başardı.

Raporda konu ile ilgili şu sözlere yer verildi:

“Hedge fonları, bağışlar ve kurumsal şirketler de dahil olmak üzere en büyük kurumsal müşterilerimizin çoğu, ilk yarıda Ethereum’u Bitcoin gibi uzun vadeli bir varlık olduğuna inanarak portföylerindeki miktarları artırdı.”

Araştırma ayrıca 2021’in ilk yarısı için toplam piyasa değeri rakamlarını da gözler önüne serdi. Yılın başında piyasa 769 milyar dolarlık bir değere sahipken Mayıs ayında bu miktar 2.4 trilyon dolara yükseldi. Öte yandan, dönem sonuna kadar toplam piyasa değeri 1.4 trilyon dolara kadar geriledi.

Bitcoin kârının en büyük kısmı, 2021’in ilk aylarında, fiyatın ATH’ye yükseldiği Nisan ayına kadar geldi. Öte yandan, Ethereum kazançlarının çoğu 4.000 dolardan fazla bir değere sahip olduğu Mayıs 2021’de görüldü.

Ethereum lider kripto para birimi olabilir mi?

Ethereum, ETH, Bitcoin, BTC, Coinbase

- Sponsorlu Reklam-

Ethereum’un Bitcoin’i geçip lider dijital varlık haline gelip gelemeyeceği tartışması son birkaç yılda masaya yatırılan bir tartışma konusuydu.

Mayıs ayının başında, Dallas Mavericks’in milyarder sahibi Mark Cuban da bu tartışmaya dahil oldu ve Ethereum’un en sonunda BTC’den daha iyi bir performans gösterebileceğinin üç nedenini açıkladı. Cuban’a göre, Ethereum ağı saniyede daha fazla işlem gerçekleştirebiliyor ve bu platform finansın geleceğini inşa ediyor. Ayrıca, Bitcoin’e kıyasla daha yüksek bir kullanım oranına sahip.

Önde gelen yatırımcı Mike Novogratz da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kripto para piyasasının önde gelen boğa yatırımcılarından birisi olan Novogratz, ikinci en büyük kripto para biriminin arkasındaki ağ hızla genişlediğinden, Ethereum’un Bitcoin’i geçtiği bir senaryonun mümkün olduğunu söyledi. Bununla birlikte, BTC’nin altının dijital versiyonu olmasını bekleyen iki kripto varlığın özelliklerini belirtmekle birlikte Ethereum’un amacının farklı olduğunu söyledi:

“Bence Ethereum bir gün en büyük kripto para birimi haline gelebilir ama BTC’den çok daha farklı bir kullanım alanı olacak.”

İlginizi çekebilir: XRP fiyatı son 5 haftanın en yüksek seviyesine çıktı

(Visited 154 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,341.00 1.09%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,894.75 0.75%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 466.65 1.95%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.76%
 • solanaSolana (SOL) $ 163.05 2.22%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.72 2.55%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237640 0.25%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.66 1.54%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.64 2.2%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.79 1.53%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.10 2.18%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.45 1%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 627.49 0.75%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.50 3.5%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003646 0.45%