Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainEski ABD Hazine Bakanı: 'Kripto Burada Kalacak!'

Eski ABD Hazine Bakanı: ‘Kripto Burada Kalacak!’

- Sponsorlu Reklam-

ABD, Kripto, Bitcoin, Ethereum, Doge

Kripto, küresel piyasalarda “bir tür dijital altın” olarak kalıcı bir demirbaş olarak kalabileceğini söyleyen eski bir ABD Hazine Bakanı’ndan güven dolu sözler geldi.

Lawrence Summers, Bloomberg TV’nin Wall Street Week adlı programında yaptığı bir açıklamada, kripto para birimlerinin yatırımcılara “hükümetlerin günlük işleyişinden” ayrı tutabilecekleri alternatif bir varlık olduğunu söyledi.

Programda David Westin; “Benim tahminim kripto burada kalıcı. Ve muhtemelen burada bir tür dijital altın olarak kalacak” dedi.

Yorumlar, 19 Mayıs’ta yaşanan şok düşüşten sadece günler sonra geldi. Westin, Summers’a bu fiyat düşüşünün önemli olup olmadığını sordu, eski ABD Hazine Bakanı şunları söyledi:

“Genel ekonomi için, Amerikalıların yaşam standardı için bir sorun mu? Hayır. Summers, kripto paranın, “güvenlik arayan” insanların servetlerini depolayabilecekleri “üzerinde anlaşmaya varılmış bir form” olma şansı olduğunu söyledi.

Bitcoin 250.000 dolara ulaşabilir!

Son zamanlarda kripto para ve altın arasında paralellik kuran tek kişi Summers değil. Bunlardan biri de Morgan Creek CEO’su Mark Yusko. Mayıs ayı başında katıldığı CNBC’nin Trading Nation programında, Bitcoin’in (BTC) dört veya beş yıl içinde 250.000 dolarlık bir değere ulaşabileceğini söyledi.

Yusko ayrıca Ether’in (ETH)  uygulamalar oluşturmak için araç seti olma potansiyeline de övgüde bulundu. Dahası, 2021’de önemli bir başarı kazanan memden esinlenen Dogecoin (DOGE) hakkında yorumlarda bulundu. CEO, DOGE’un birçok altcoin gibi olduğunu, ayrıca “temel değeri olmayan” “işe yaramaz” bir altcoin olduğunu sözlerine ekledi.

- Sponsorlu Reklam-

Bu arada, SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, DOGE’nin BTC’nin altınına gümüş olabileceğini söyledi. Yatırım danışmanı, ayrıca müşterilerinin % 1-3 oranında BTC hissesine sahip olmalarını tavsiye ettiklerini belirtti.

(Visited 386 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,290.00 1.58%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,756.72 1.89%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 487.10 3.72%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.14 0.43%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.19 1.57%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.14 1.58%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247141 4.03%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.97 0.25%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.51 1.12%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.03 1.19%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.52 0.23%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.71 2.68%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 612.27 0.46%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.49 3.3%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003601 0.01%