Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinEOS Fiyatı Son Gelişmelerle Birlikte %245 Arttı

EOS Fiyatı Son Gelişmelerle Birlikte %245 Arttı

- Sponsorlu Reklam-

EOS Fiyatı Son Gelişmelerle Birlikte %245 Arttı

EOS fiyatı protokol revizyonlarının ve büyük şirket işbirliklerinin kurumsal yatırımcıları çekmesinin ardından 2018’den beri en yüksek seviyesine ulaştı.

16 Nisan’da EOS fiyatı 8.49 $ ‘a kadar yükseldi ve söz konusu altkoin için mevcut piyasa yapısı yükselişin daha fazla sürebileceğini gösteriyor.

EOS başlangıçta, ana şirketi Block.one’un EOSIO yazılımını oluşturmak için 4 milyar dolarlık rekor bir fon topladığı 2018’deki ICO çılgınlığı sırasında manşetlere girdi ve son üç ayda altkoin neredeyse üç katına çıktı.

27 Ocak’ta 2,43 $ ‘dan düşük bir seviyede işlem gördüğünden bu yana, EOS fiyatının %245 artarak 16 Nisan’da 8,47 $’ lık yılın en yüksek seviyesine çıktığını gösteriyor.

Ocak ayının sonundan bu yana EOS fiyatındaki yükselişin üç nedeni, yeni EOS PowerUp modelinin piyasaya sürülmesi, Block.one tarafından yeni EOSIO test ağının piyasaya sürülmesi ve dağıtılmış muhasebe teknolojisinin bulut bilgi işlem ve depolama ile entegrasyonunu ilerletmek için Google Cloud ile yapılan işbirliğinin duyurusudur.

Protokol İyileştirmeleri Fiyat İvmesini Güçlendiriyor

Kaynak tahsisini iyileştirmek için tasarlanan yeni EOS PowerUp Modelini entegre etme konusunda fikir birliğine varılmasıyla, EOS tokeninin ivmesi Ocak ayında ciddi bir şekilde toparlanmaya başladı.

- Sponsorlu Reklam-

PowerUp Modeli, EOS ağının şu anda Ethereum (ETH) ağının karşı karşıya olduğu en önemli sorunlardan biri olan işlem ücretleri sorununa çözümüdür.

Yeni model kapsamında kullanıcılar, işlem ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılabilecek CPU ve NET bant genişliği ile hesaplarını 24 saat boyunca güçlendirmek için küçük bir ücret ödeme seçeneğine sahipler veya EOS halka açık blok zinciri tarafından üretilen güçlendirme ücretlerinin bir yüzdesini almak için kullanılmayan tokenlerini yatırabilirler.

Küresel olarak benimsenme arttıkça, yüksek işlem maliyetlerine ve gecikme endişelerine kabul edilebilir çözümler sunan ağların, sorunsuz bir kullanıcı deneyimi beklentisinde olan daha fazla kullanıcıyı çekmesi muhtemeldir.

İlginizi çekebilir: DeFi Çılgınlığı Geri mi Döndü?

Yeni Test Ağı Ralliyi Ateşliyor

EOS ve topluluğu için en önemli ivme kaynaklarından biri, 1 Nisan’da Block.one’un resmi EOSIO Testnet’in piyasaya sürüldüğünü duyurmasıyla geldi.

Projenin web sitesine göre, yeni test ağında yer alan bazı özellikler arasında çok düğümlü dağıtılmış bir ağ, tek tıklamayla blockchain hesap oluşturma, gömülü bir EOSIO gezgini ve EOSIO testnet düğümlerinin hızlı bir şekilde senkronize edilmesini sağlayan anlık görüntülerin dahil edilmesi yer alıyor.

Yeni testnet sürümü, protokol ilk olarak 2018’de başlatıldığından beri Block.one’dan çıkan en önemli sürümlerden biridir ve Ocak 2021’de Block’un ayrılışından endişe duyan topluluk üyeleri için bir güven artışı sağlamıştır.

Protokol için ivme, 1 Nisan’da testnet’in sürpriz olarak piyasaya sürülmesine yol açan ve önümüzdeki iki hafta boyunca önemli bir fiyat rallisini ateşleyen devam eden bir hackathon nedeniyle Mart ayı boyunca sürdü.

Google Cloud İşbirliği Ralliye Roket Yakıtı Dolduruyor

EOS Fiyatı Son Gelişmelerle Birlikte %245 Arttı

Google Cloud, 2 Nisan’da, EOSIO ile işbirliğini ve gizli bulut bilişim ile dağıtılmış muhasebe teknolojisinin entegrasyonunda devrim yaratmaya nasıl yardımcı olduğunu tartışan bir makale yayınladığında, EOS fiyat ivmesini artırdı.

Google Cloud, yukarıda belirtilen hackathon’un da ana ortaklarından biriydi ve blockchain’in şeffaf doğasını birleştirmeye yardımcı olan “blockchain ve bulut tabanlı sistemlerin geleceğini bulut çözümlerinin sunduğu hız ve güvenlikle yeniden tanımlayan uygulamalar oluşturmaya” yardımcı olma hedefine sahipti.

Google şemsiyesi altındaki bir platformla bu kadar aktif bir ilişkiye sahip olmak, EOSIO’nun geçerliliğini artırırken Ocak ayı sonunda bir EOS Grayscale Tröstünün oluşması demek kurumsal yatırımcıların artık bu büyüyen ekosisteme daha kolay bir şekilde erişebilecekleri anlamına geliyor.

(Visited 6 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,239.00 3.92%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,169.89 3.92%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 482.93 6.79%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.04 4.80%
solana
Solana (SOL) $ 197.56 4.23%
xrp
XRP (XRP) $ 1.07 6.04%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.06 3.39%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.302057 28.59%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000073 35.94%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.64 2.75%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 64.04 3.07%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.67 3.64%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.28 2.26%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 189.09 3.26%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.85 2.37%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.93 12.90%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.25 3.98%