Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinEn büyük Ethereum madencilik havuzu hizmetlerini durduruyor

En büyük Ethereum madencilik havuzu hizmetlerini durduruyor

- Sponsorlu Reklam-

ethereum madencilik

Dünyanın en büyük Ethereum madencilik havuzu, Çin’de bulunan madencilere hizmet vermeyi durduracağını açıkladı.

Hangzhou merkezli Sparkpool, Cuma günü yaptığı duyuruda, askıya alma hakkında daha fazla ayrıntı yayınlayacağını bildirdi. Aynı zamanda Sparkpool, kararın Çin’den gelen en son düzenleyici politika açıklamalarına yanıt olarak verildiğini söyledi.

Haber, Çin Halk Bankası ve Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’nun (NDRC) kripto ticareti ve madencilik faaliyetleriyle ilgili daha fazla baskıya ilişkin açıklamaları yayınlamasından birkaç saat sonra geldi.

Sparkpool şu anda, ağın toplamının yaklaşık %20’sini oluşturan ve Ethermine tarafından yakından takip edilen, gerçek zamanlı hash oranına dayalı en büyük Ethereum madencilik havuzudur.

Çin’in merkezi makroekonomik planlama ajansı olan NDRC, Eylül ayı başlarında imzalanan ancak Cuma günü yayınlanan bir bildiride, madencilik alanındaki baskıyı eyalet ve belediye seviyelerine nasıl uygulayacağı konusunda ayrıntılı önlemler ortaya koydu.

NDRC’nin en son Endüstriyel Yeniden Yapılandırma Rehberinde ortadan kaldırılacak bir endüstri olarak kripto madenciliği yer alıyor.

2019’da, NDRC başlangıçta bitcoin madenciliğini bir Kılavuz taslağına ekledi ve burada bitcoin madenciliğinin aşamalı olarak kaldırılması gerektiğini belirtti. Ancak kurum o yılın sonunda nihai versiyondaki ifadeleri kaldırdı.

(Visited 202 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,893.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,230.36
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 218.38
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.98
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.267952
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.25
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 68.22
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.67
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.67
litecoin
Litecoin (LTC) $ 197.47
algorand
Algorand (ALGO) $ 2.00
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.68