Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKriptopediElrond (EGLD) Nedir?

Elrond (EGLD) Nedir?

- Sponsorlu Reklam-
elrond egld nedir 60212f0de21eb

Elrond, parçalama yoluyla son derece yüksek işlem hızları sağlamayı amaçlayan bir blok zinciri protokolüdür. Proje kendisini yeni internet için fintech, merkezi olmayan finans ve IoT içeren bir teknoloji ekosistemi olarak tanımlıyor. Akıllı sözleşme yürütme platformu, altı saniyelik gecikme süresi ve 0,001 ABD doları işlem maliyeti ile saniyede 15.000 işlem yapabiliyor.

Blok zincirinin eGold veya EGLD olarak bilinen ve ağ ücretlerini, bahisleri ve ödül doğrulayıcılarını ödemek için kullanılan kendi jetonu vardır.

Elrond ilk olarak Ağustos 2019’da duyuruldu ve ana ağı Temmuz 2020’de yayına girdi.

Elrond kendisini yeni internet ekonomisi, merkezi olmayan uygulamalar (DeFi) ve kurumsal kullanım için bir blok zinciri platformu olarak tanımlıyor. Ana avantajı, durum, ağ ve işlem paylaştırmayı uygulayan ilk blok zinciri ağı olduğundan yüksek ölçeklenebilirliktir. Whitepaper’a göre proje, ekosistemini oluşturmayı ve EGLD’yi bir değer deposu haline getirmeyi hedefliyor.

Bu hedefe ulaşmak için ağ, dört bölüme ayrılmış 2.169 onaylayıcı düğüm üzerinde çalışır: her biri saniyede 5400 işlem yapabilen üç yürütme bölümü ve bir koordinasyon bölümü olan “Metachain”.

Elrond’un uyarlanabilir durum parçalama mimarisi, durumu, işlemleri ve ağı tamamen ayırır. Bant genişliği talebi karşılanmadığında fazladan bir bölüm eklenerek ölçeklendirilebilir. Parçalama mimarisi, halka açık bir ortamda 263.000 TPS’yi çalıştıracak şekilde test edildi ve 29 ülkeden 1.500 düğüm 50 parça halinde gruplandı.

Proje, benimsemeyi artırmak için platformda çalışan geliştiricileri de destekleyerek akıllı sözleşme ücretlerinin %30’unu telif ücreti olarak kazanmalarına olanak tanıyor.

Şirket, ilk yıl boyunca ağa katılmak için EGLD token tedarikini destekliyor ve doğrulama düğümleri yılda %36 alıyor.

- Sponsorlu Reklam-

Elrond’un ekonomik modeli, ağ doğrulayıcılarını ödüllendirmek için basılan yeni tokenlerle 20.000.000 EGLD’den başlayan sınırlı bir teklif sunuyor. Maksimum arz hiçbir zaman 31,415,926 EGLD’yi geçemez, ancak daha fazla işlem işlendikçe bu sayı azalacaktır.

Elrond’un kendi jetonu ilk önce özel bir satış yoluyla satın alınabiliyordu; bu sırada orijinal teklifinin %19’u satıldı, %7,5’i jeton oluşturulduktan hemen sonra mevcuttu ve %15,41’i her üç ayda bir çıkarıldı. Elrond ayrıca Binance üzerinde %25’inin satıldığı ve hemen kullanıma sunulduğu bir ICO yürüttü.

Elrond tokenleri ilk olarak Binance Chain’de ERD adı altında toplam 20 milyar değerinde yayınlandı. Kasım 2019’da 500 milyon yakıldı ve Ethereum blok zincirinde ERC-20 tokenları olarak basıldı ve Eylül 2020’de şirket, token sahiplerinin ERC-20 ve BEP-2 tokenlerini mainnet EGLD tokenleri için takas etmeleri için bir token swap etkinliği başlattı. Bu süreçte, değişim oranı 1 EGLD başına 1000 ERD olarak ayarlanarak toplam token arzı 20 milyardan 20 milyona düşürüldü.

Elrond, düğümlerin doğrulama sürecine katılmak için EGLD belirteçlerini yatırması gereken ve her doğrulayıcıya, seçilip seçilmeyeceklerini de etkileyen, geçmiş etkinliğe dayalı bir derecelendirme atandığı, sözde güvenli bir teminat kanıtı fikir birliği algoritması kullanır. Doğrulayıcının derecesi çok düşük olursa, seçilmez ve bir ceza ödemesi gerekir. Doğrulayıcılar ayrıca ağın bütünlüğüne aykırı bir şekilde sürekli hareket ederlerse ağdan çıkarılabilir ve oranları düşürülebilir.

Doğrulayıcılar, bir önceki doğrulama turuna göre tahmin edilemeyen veya değiştirilemeyen rastgele seçilir. Buna ek olarak, doğrulayıcılar, gizli anlaşmaları önlemek için periyodik olarak parçaları değiştirir. Düğümler, güçlü kriptografik koruma için değiştirilmiş Boneh-Lynn-Shacham çoklu imzalarını veya BLS’leri kullanarak birbirleriyle iletişim kurar.

Elrond’un kurucuları hakkında

Elrond, 2017’nin sonlarında Beniamin ve Lucian Minku kardeşler tarafından Lucian Todea ile birlikte, sektörün karşı karşıya olduğu en acil sorun olarak gördükleri blok zinciri ölçeklenebilirlik sorununu çözmek için kuruldu.

Elrond’dan önce Beniamin ve Lucian Minku, Beniamin Minku’nun CEO ve Lucian Minku’nun CTO olduğu bir dijital varlık yatırım fonu olan MetaChain Capital’i kurdular. Ayrıca bir ICO bilgi toplayıcısı olan ICO Market Data’nın kurucularından oldular.

Beniamin Minku, 2014’ten 2015’e kadar NEM blockchain platformunun ürün, pazarlama ve topluluktan sorumluydu ve ayrıca Zilliqa (ZIL), Tezos (XTZ), Brave ve Binance gibi projelerin ilk yatırımcılarından biriydi. Lucian Mincu, Bilgi Teknolojisi Mühendisi ve Güvenlik Uzmanı olarak ek deneyime sahiptir. Uhrenwerk 24, Cetto ve Liebl Systems ile çalıştı.

Todea, daha önce bir yazılım inceleme ve indirme sitesi olan Soft32’nin CEO’su ve bir mobil ödeme uygulaması olan mobilPay’in ortağı olan bir seri teknoloji girişimcisidir. Kendisi ayrıca biyometrik teknoloji şirketi TypingDNA ve SmartBill muhasebe platformuna yatırım yapan bir melek yatırımcıdır.


elrond egld nedir 60212f0fb0f34

ve

elrond egld nedir 60212f0fdfd7b

(Visited 9 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Volkan Demir
Volkan Demir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Volkan Demir, iş hayatına özel bir bankada Kobi Bankacılığı Satış ve Pazarlama Yöneticisi pozisyonunda başladı. Daha sonra özel bir şirkette Finans Yöneticisi olarak çalışma hayatını devam ettirdi. Bitcoin Pizza Günü olarak anılan 22 Mayıs 2010 tarihinde kripto para dünyasına ilk adımını atan Demir, grafiklerin dostu, analiz uzmanı ve aynı zamanda iyi bir aşçıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,290.00 1.58%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,756.72 1.89%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 487.10 3.72%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.14 0.43%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.19 1.57%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.14 1.58%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247141 4.03%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.97 0.25%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.51 1.12%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.03 1.19%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.52 0.23%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.71 2.68%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 612.27 0.46%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.49 3.3%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003601 0.01%