Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinEl Salvador Bitcoin piyasasını olumsuz etkileyebilir! JPMorgan analistleri açıkladı…

El Salvador Bitcoin piyasasını olumsuz etkileyebilir! JPMorgan analistleri açıkladı…

- Sponsorlu Reklam-

El Salvador, JPMorgan, Bukele, Bitcoin, BTC

JPMorgan Chase analistlerine göre, El Salvador tarafından Bitcoin’i yasal para birimi haline getirilmesi Bitcoin’i olumsuz etkileyebilir.

Amerika merkezli çok uluslu yatırım bankası JPMorgan Chase, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi haline getirme kararının Bitcoin blok zincirini etkileyebileceğine inanıyor. Bloomberg tarafından 11 Temmuz’da yapılan haberde, bankadan bir ekibin bu kararın hem ülkeyi hem de kripto para piyasasının en büyük varlığını etkileyebileceğini belirttiği vurgulandı.

JPMorgan analistleri, likidite azlığının ve işlem hacimlerinin doğasının “değişim aracı potansiyeline sahip bir varlığın üzerinde muhtemel sınırlamalar getirebileceğini” belirtti. Bitcoin yaygın bir ödeme aracı haline gelirse, günlük ödeme etkinliği, son zincir içi işlemlerin %4’ünü ve geçtiğimiz yıl cüzdanlar arasında aktarılan toplam token değerinin %1’den fazlasına karşılık gelecek.

Küçük bir ülkenin tamamı BTC’yi gündelik hayatta bir değişim aracı olarak kullanmaya başlarsa, Bitcoin’e kadar etkisi olacağını tahmin etmek oldukça zor. El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi haline getirmesinin ölçeği ve çabukluğu, bazı uzmanların kararı sorgulamasına neden oldu. Yasayla ilgili diğer konular arasında, bir ödeme aracı olarak Bitcoin’in etkinliğine ilişkin kamuoyundaki olumsuz bakış açısı yer alıyor.

Uluslararası Para Fonu (IMF), bu yılın başlarında ülkenin kararının makroekonomik ve yasal sorunları doğurabileceğini söyledi. Dünya Bankası da, bu büyük finans kurumlarının sahip olduğu endişeleri belirterek ülkeye yardımı reddetti.

El Salvador’daki muhalefet partisi de yasanın kabul edilmesiyle birlikte yasaya karşı dava açtı. Hükümetin kabinesinde yer alan bakanlar ise kripto para birimindeki volatilite dikkate alındığında, BTC ile maaş ödeme konusunda sıkıntıların yaşanacağını belirtti.

İlginizi çekebilir: Madenciler biriktiriyor: Bitcoin hash oranı toparlanıyor!

El Salvador her şeye rağmen bu konuda ısrarcı

- Sponsorlu Reklam-

El Salvador, JPMorgan, Bukele, Bitcoin, BTC

El Salvador’un hem ülke içinde hem de ülke dışında karşı karşıya kaldığı direnişe rağmen, ülke ve mevcut hükümet yeni değişime ayak uydurmaya devam ediyor. En son atılan adım, indirildikten sonra kullanıcılara 30 dolar değerinde BTC hediye edilecek olan yeni bir cüzdan uygulamasıydı. Bu uygulamanın Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Ülke ayrıca madenciliğe güç sağlamak için volkanik enerjiyi kullanmayı gündemde tutuyor. Böylece, El Salvador da madencilik sektörüne giriş yapacak. İlk açıklamanın ardından bu konu ile ilgili çok az haber çıksa da, hükümetin kripto para konusunda her şeyi yoluna koymaya çalıştığı görülüyor.

Başkan Bukele, BTC’nin kullanılmasının havale ödemelerine yardımcı olacağına ve halkın büyük bir kısmının bankacılık sistemine bağlanacağına inanıyor. Bu değişikliğin ne kadar olumlu bir etkisi olacağını zaman gösterecek ve birçok ülke de uygulamanın sonuçlarını merakla bekliyor.

İlginizi çekebilir: Yerinizi alın: Bu üç DeFi tokeni boğa rallisinde!

(Visited 160 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,385.00 4.00%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,167.59 3.65%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 483.56 6.95%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.04 4.70%
solana
Solana (SOL) $ 198.16 4.88%
xrp
XRP (XRP) $ 1.07 5.66%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.02 3.02%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.301014 28.07%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000073 36.90%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.79 2.38%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 64.23 2.59%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.77 3.46%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.45 2.60%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.51 2.03%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.84 1.76%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.93 12.78%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.91 5.06%