Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinEfsane Yatırımcı Bitcoin'e Yatırım Yapmayı Planlıyor

Efsane Yatırımcı Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Planlıyor

- Sponsorlu Reklam-

Efsane Yatırımcı Bitcoin'e Yatırım Yapmayı Planlıyor

Efsanevi yatırımcı Bill Miller, Bitcoin’e (BTC) giderek daha büyük bir ilgi gösteriyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na cuma günü yapılan başvuruya göre Miller Opportunity Tröstü, Grayscale Bitcoin Tröstü yoluyla BTC’ye dolaylı yatırım yapmayı planlıyor.

Diğer yandan GBTC primi, Nisan 2019’dan beri görülen en düşük seviyelere geriledi.

2,25 milyar dolarlık fon, GBTC hissesi satın alması halinde hisse senetleri ve türevlerine yaptığı standart yatırımlardan oldukça farklı bir yatırım gerçekleştirmiş olacak. Tröst, internet sitesine göre yatırımlarında temel olarak havayolu, sağlık ve finansal şirketlere odaklanıyor.

Fonun Bitcoin yatırımının yönetilen varlıklarının yüzde 15’i ile sınırlı olması nedeniyle GBTC yatırımı en fazla 300 milyon dolar olabilir. Tröst, başvuruda fiyat dalgalanmasına da değindi: “Bitcoin’in bireysel ve ticari pazar yerinde spekülatörler tarafından kullanımına kıyasla oldukça küçük bir kullanım alanı var.”

Miller’ın kendisi de Bitcoin’i destekliyor. Efsanevi Wall Street yatırımcısı, 2016 yılında koruma fonunun yüzde 30’unu Bitcoin’e ayırmıştı.

Bitcoin fiyatı 43 bin dolara fırladı!

Bitcoin fiyatı, 8 Şubat’ta Tesla’nın 1,5 milyar dolar değerinde BTC satın almasının ardından dakikalar içinde 3 bin dolar fırladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan başvuruya göre Tesla, 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

- Sponsorlu Reklam-

Başvuruda “Ocak 2021’de yeterli operasyon likiditesi için gerekli olmayan nakit birikimimizi çeşitlendirmek ve kârımızı mümkün olduğunca artırmak amacıyla bize esneklik sağlaması için yatırım politikamızı güncelledik. Bu politika kapsamında nakit paramızın bir kısmını dijital varlıklar, altın, altın yatırım ürünleri gibi alternatif rezerv varlıklarına yatırabiliriz” diye belirtildi.

“Bu nedenle Bitcoin’e 1,5 milyar dolar değerinde yatırım yaptık ve zaman zaman veya uzun vadeli olarak dijital varlıklar satın alabiliriz. Dahası, Bitcoin’i yakında ürünlerimiz için bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi planlıyoruz.”

Dünyanın en zengin adamı Elon Musk, geçtiğimiz hafta Bitcoin’i desteklediğini açıklamıştı.

 

(Visited 8 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,840.00 1.78%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,904.61 1.17%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 468.20 2.13%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.26%
 • solanaSolana (SOL) $ 162.59 2.59%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.72 1.53%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237537 0.28%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.58 2.31%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.94 2.94%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.50 0.63%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.34 2.56%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.46 1.29%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.24 0.46%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 2.45%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003660 0.48%