Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinE-Ticaret Devi Alibaba Bitcoin mi Satın Aldı?

E-Ticaret Devi Alibaba Bitcoin mi Satın Aldı?

- Sponsorlu Reklam-

alibaba, btc, bitcoin, kripto, kriptopara

Yılın ikinci çeyreğinde ilk günler, kripto para birimi topluluğu için yükseliş eğilimi gösteriyor. Bitcoin, 60.000 dolarlık fiyat etiketini yeniden test etmeye yönelip kayıpları düzeltmeye başlarken, Ethereum Nisan ayını 2800 doların üzerinde kapatarak yatırımcıları uzun zamandır beklediği 3000 dolarlık fiyat seviyesine hazırladı.

Tüm bu piyasa hareketleri topluluk için yükseliş emareleri taşıyor. Çin merkezli E-ticaret devi Alibaba’nın 20 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldığı söylentilerinin doğrulanması halinde mevcut boğa piyasası için daha ileriye taşınacak yeni bir hikaye yazılabilir.

İlginizi çekebilir: Borsalardan 1 Milyar Dolarlık BTC Sadece Bir Günde Çekildi!

Alibaba gerçekten 20 milyar dolarlık BTC aldı mı?

Twitter’da kripto topluluğu içinde yükselen söylentiler arasında, E-ticaret devinin kayda değer bir Bitcoin aldığı dillendiriliyor. Söylentiler, şirketin 2021 yılı ilk çeyrek kazanç raporunun 13 Mayıs’ta piyasaya çıkacağını açıklamasının ardından geliyor.

Alibaba Group Holding Limited ,13 Mayıs Perşembe günü ABD piyasaları açılmadan önce, ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıklayacağını duyurdu. Mali sonuçların tartışılacağı bir konferans görüşmesi, aynı gün Hong Kong saatiyle 19:30’da (Türkiye saati ile 14:30) rapor yayınlanmadan önce gerçekleştirilecek.

Diğer her üç aylık finansal raporlarda olduğu gibi, şirketin yılın ilk dönemindeki büyümesini yansıtan önemli veriler bu raporda yer alacak. Kripto para topluluğu, eğer söylentiler doğru ise ve şirket satın almayı ilk 3 aylık dönem içerisinde gerçekleştirdiyse, Bitcoin getirilerinin listeleneceğini bekliyor.

Şu ana kadar hiçbir resmi kaynak söylentileri doğrulamazken, Bitcoin topluluğundaki kilit oyuncular konuya dair twitter hesaplarından açıklama yapmayı ihmal etmediler.

- Sponsorlu Reklam-

Blockchain ve kripto meraklısı Nikita Sachdev, “Alibaba’nın 20 milyar dolarlık BTC aldığına dair bir söylenti duydum,” dedi.

CNBC’den Ran Neuner, söylentilerin doğru olduğunu ima ederek şu tweeti attı:

“ABD: Tesla 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alır. Çin: Alibaba, hadi oradan yapta görelim.”

Başkan Jack Ma varlığı bir balon olarak damgalamış olsa da, Alibaba’nın biraz Bitcoin satın almış olması mümkün olabilir. Daha önce gördüğümüz gibi, JPMorgan ve diğer birçok ana akım şirket, müşterilerine Bitcoin hizmetleri sunarken, yöneticileri varlık konusunda tarafsız yada olumsuz yaklaşım sergilediler.

(Visited 59 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakzycrpto
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,840.00 1.78%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,904.61 1.17%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 468.20 2.13%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.26%
 • solanaSolana (SOL) $ 162.59 2.59%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.72 1.53%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237537 0.28%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.58 2.31%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.94 2.94%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.50 0.63%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.34 2.56%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.46 1.29%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.24 0.46%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 2.45%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003660 0.48%