Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaAltcoinDogecoin (DOGE), Dünyanın Önde Gelen Finans Kurumlarını Solladı

Dogecoin (DOGE), Dünyanın Önde Gelen Finans Kurumlarını Solladı

- Sponsorlu Reklam-

Dogecoin (DOGE), Dünyanın Önde Gelen Finans Kurumlarını Solladı!

Son on günde Dogecoin (DOGE), %500’den fazla bir artışla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.45 $’a yükseldi. %15’lik bir düzeltme yaşasa da, güçlü ralli piyasası Dogecoin’in piyasa değerini ING, Barclays ve Credit Agricole gibi köklü finans kurumlarının üzerine çıkardı.

Bir internet şakası temalı kripto para birimi, Tesla ve SpaceX’in CEO’su ve dünyanın en zengin ikinci kişisi Elon Musk’ın attığı tweet’ler ile yükselişini artırdı. Öte yandan Musk, kripto para birimini destekleyen tek milyarder iş adamı değil.

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, meteorik fiyat artışının arkasında yatan herhangi bir temel unsur olsun ya da olmasın, DOGE’u açıkça savundu. Profesyonel basketbol takımının ürün satışlarında DOGE bir ödeme birimi olarak kabul ediliyor.

İlginizi çekebilir: Dogecoin (DOGE) Artık İlk 5 Arasında!

Dogecoin, Citigroup veya Morgan Stanley’den Daha Değerli mi?

Dogecoin topluluğu sürekli olarak 1 $ hedefini belirtmekle birlikte çoğu kişi DOGE’un mevcut olan 129.6 milyar arzının 5 yıl içerisinde %20 artacağını göz önünde bulundurmuyor. Bu nedenle, DOGE’un fiyatının 1 dolar olması, mevcut piyasa değerini 156 milyar $’lık bir seviyeye çıkartır. Bu seviyedeki bir piyasa değeri de Binance Coin’in (BNB) iki katı demektir.

Topluluk tarafından belirlenen 1 $’lık hedefin gerçekleşmesi halinde, DOGE piyasa değeri bazında 92 adet ticari varlığı geçebilir. Bu ticari varlıklar arasında Citigroup(C), Morgan Stanley (MS), Unilever (UL) ve Shell (RDS.A) gibi 150 milyar dolarlık piyasa değerine sahip önde gelen varlıklar bulunuyor.

Dogecoin (DOGE), Dünyanın Önde Gelen Finans Kurumlarını Solladı!
Kaynak: 8marketcap

- Sponsorlu Reklam-

Ayrıca, şu anda ABD’li kurumsal yatırımcılar Dogecoin’e karşı açık pozisyon açamıyor. Profesyonel yatırımcılar için CME veya BAKKT’ta listelenmeyen altkoine karşı açığa satış imkanı bulunmamakta.

İlginizi çekebilir: Dogecoin’den (DOGE) Rekor Üstüne Rekor!

Piyasalar Geliştikçe Spekülasyonlar Azalacak

Dogecoin (DOGE), Dünyanın Önde Gelen Finans Kurumlarını Solladı!

Kripto para piyasası büyüdükçe, kurumsal odaklı borsalar altkoinlerin türevlerini sunarak daha verimli bir pazar oluşturabilirler. Ayrıca, Dogecoin’in piyasa kapitalizasyonunun daha köklü bankalarla karşılaştırmak çarpık verilere neden oluyor.

Bazıları bu spekülasyonları önlemek için yeni düzenlemelerin ihtiyaç olduğunu iddia etse de, GameStop (GME) hisselerinin Ocak ayında %860’ın üzerinde yükseldiği unutulmamalıdır.

GameStop son altı yılda kâr elde edemese de, sosyal medya koordineli yatırımın neden olduğu çılgınlık, hissenin piyasa değerini Kanada Ulusal Bankası’ndan (NA.TO) daha yüksek olan 24 milyar $’ın üzerine çıkardı.

Teorik olarak, hiçbir akıllı yatırımcı, sürekli olarak yılda 2 milyar CAD’den fazla kâr sağlayan bir banka yerine Gamestop’u tercih etmez. Öte yandan, piyasa spekülasyonları anlık bozulmalara neden olacaktır.

Aynı şekilde, Dogecoin yatırımcıları 1 $ hedeflerine ulaşarak tarih yazabilir, ancak kurumsal yatırımcılar açığa satma araçlarını ele geçirdikçe bu değerlemenin geçerli olması pek olası değil.

İlginizi çekebilir: Elon Musk Dogecoin’i Ay’a Götürecek!

(Visited 33 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,704.00 1.06%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,725.05 2.36%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 482.24 2.94%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.12 0.82%
 • solanaSolana (SOL) $ 155.94 1.91%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 40.80 2.05%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.245138 2.05%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.78 0.53%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.36 1.65%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 184.58 0.64%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.21 0.7%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.47 3.54%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.18 0.57%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 2.47%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003576 0.51%