Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinABD’nin Dev Şirketleri Bitcoin ve Ethereum’u Yakın Takibe Alacak

ABD’nin Dev Şirketleri Bitcoin ve Ethereum’u Yakın Takibe Alacak

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin, Ethereum, Nasdaq, Sp500, Wall Street

Dünyanın en büyük borsalarından Dow Jones Borsası, Ethereum ve Bitcoin’in listeleneceğini açıkladı.  Açıklamaya göre bu yeni listelemeler şu şekilde: S&P Bitcoin Endeksi, S&P Ethereum Endeksi ve S&P Crypto Mega Cap Endeksi. Bu atılım, yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapmasını kolaylaştıracak.

Performans Ölçümüne Dayanacak

S&P Dow Jones borsası, Bitcoin ve Ethereum içeren ilk kripto endekslerini listeleneceğini duyurdu. Endeksler arasında Bitcoin’in performansını ölçen S&P Bitcoin Endeksi, Ethereum’un performansını ölçmek için tasarlanmış S&P Ethereum Endeksi ve her ikisinin performansını ölçmeye adanmış S&P Crypto Mega Kap Endeksi yer alıyor.

Bazı uzmanlara göre bu gelişme, dijital para birimlerinin ekosisteminin ne kadar olgunlaştığını gösteriyor. Listelemeyle ilgili yapılan açıklamaya göre kripto para endeksleri, dijital varlık fiyatlandırması ve karşılaştırma verileri için kaynak olarak bir kripto para veri sağlayıcısı şirketi olan Lukka’yı referans alınacak. Endeks değerlerini Lukka Prime ve Lukka referans veri maddelerinden gelen veriler belirleyecek.

İlginizi çekebilir: Ether Opsiyon Ticaret Hacmi İlk Kez Bitcoin’i Geçti

3 Yeni Listeleme: SPBTC, SPETH ve SPCMC

Yeni tanıtılan endeksler arasında Bitcoin tabanlı S&P Bitcoin Endeksi (SPBTC), Ether tabanlı S&P Ethereum Endeksi (SPETH) ve BTC ve ETH’nin piyasa değerine göre ağırlıklandırılmış performansını izlemek için tasarlanmış S&P Cryptocurrency MegaCap Index (SPCMC) yer alıyor.

Öte yandan S&P Sözcüsü Ray McConville, üç endeksin kendi varlıklarının fiyatlarını değil fiyat değerlenmesini ölçtüğünü belirtti.

- Sponsorlu Reklam-

“İki endeksi karşılaştırdığımızda, Bitcoin’in yılbaşından bu yana %95.67, Ethereum’un ise %273,62 oranında büyüdüğünü görebiliriz ancak gerçek endeks değeri zaman içinde bu dizin değerindeki değişim kadar önemli değil.” dedi

S&P kripto endeksleri, kripto paralarda yaşanan fiyat dalgalanmalarını analiz etmek isteyen Wall Street yatırımcıları için Bitcoin ve Ethereum verilerini “daha kolay anlaşılabilir” kılacak.

Ayrıca yeni listelemelerin, mevcut Bloomberg ve Galaxy endeksleriyle karşılaştırıldığı da belirtiliyor.

Ne Olmuştu?

Geçtiğimiz yıl yapılan en son Bitcoin arz yarılanmasından sonra ABD Merkez Bankası ve Tesla gibi kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e büyük miktarlarda yatırımlar yaptı ve fiyatının önemli ölçüde yükselmesine yardımcı oldu. Bu atılımla, ABD’nin MicroStrategy, PayPal ve Square gibi büyük şirketlerinin Bitcoin’e ve diğer kripto varlıklara olan yatırımlarını artırabileceği değerlendiriliyor.

Dünya genelinde pek çok büyük ve küçük işletme Bitcoin ile alım satıma yeşil ışık yakmalarıyla Bitcoin ve kripto para ekosisteminin gelişimine katkıda bulunuyor.

(Visited 5 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,561.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,222.27
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 214.00
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 44.24
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.26534
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00004
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.53
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.16
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.25
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.58
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.82
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.97
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.65