Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainDev Hedge Fonu Sahibi, Kripto Paralarını Nerede Saklıyor?

Dev Hedge Fonu Sahibi, Kripto Paralarını Nerede Saklıyor?

- Sponsorlu Reklam-

Dev Hedge Fonu Sahibi, Kripto Paralarını Nerede Saklıyor?

Paul Tudor Jones, Mayıs 2020’de varlıklarının %1 ile %2’sini Bitcoin’e yatırdığında, milyarderin kripto varlığı nereden veya nasıl satın aldığı belirsizdi. Yatırımın doğrudan olup olmadığı piyasada belirsizliğini koruyordu. Fakat, bir şey belliydi o da Jones’in hedge fonu Bitcoin vadeli işlemleriyle flört etmeye başlamıştı.

O zamandan bu yana, 44,5 milyar dolarlık Tudor Investment Corporation şirketi, doğrudan kripto varlığa sahip olmak için altyapı hazırladı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan yeni başvurulara göre şirket, kurumsal güç merkezleri Coinbase ve Bakkt ile muhafaza bağlarını güvence altına aldı.

Coinbase Custody Trust, Bakkt Trust ve Tagomi Trading LLC (Coinbase’in Mayıs 2020’de satın aldığı kurumsal aracılık şirketi) Tudor Jones’un ailesine yönelik hedge fonunu muhafaza etmek için hizmet veriyor.

Söz konusu başvurular, kurumsal kripto anlaşmalarının sessiz dünyasına istisnai bir bakış sağlıyor. Tudor Jones gibi birçok zengin, Bitcoin’i bir enflasyon koruması olarak görüyor ve pandemi ekonomisinde mal varlıklarını artırıyor.

Bu kişiler, 2020-21 boğa piyasasında önemli bir rol oynuyorlar. Chainalysis’e göre, zincir üzerindeki veriler, balinaların 2020’nin son aylarında 500.000 BTC’den daha fazla bir alım yaptıklarını gösteriyor.

Coinbase gibi hizmet sağlayıcıları, daha fazla hedge fon sağlayıcılarını kurumsal müşterileri haline getirmek için bir yarışın içerisinde. Öte yandan Coinbase, Paul Tudor Jones ile bağlantılarını hiçbir zaman açıklamadı.

Tudor, Piyasadaki Kurumsal İlişkilerini İfşa Etti

Dev Hedge Fonu Sahibi, Kripto Paralarını Nerede Saklıyor?

- Sponsorlu Reklam-

Makro yatırımcının akrabalarına ve yakın ortaklarına açık olan “Tudor Aile Fonu II”, Tudor Investment Corp.’un 31 Mart’ta dosyalanan yıllık SEC formunda kriptolarını muhafaza ettiği yerleri ifşa eden sekiz hedge fonundan birisiydi.

Geçen yıl Bitcoin sevgisini duyuran Tudor Jones’in kripto vadeli işlemlerine girdiğinde 27 milyar dolarlık Tudor BVI Küresel Fonu bile, benzer SEC dosyalarına göre herhangi bir piyasa bağlantısına sahip değildi.

Tudor Jones’un aile fonu, en son 1 milyar dolar değerindeydi, ancak tüm fonun Bitcoin’de olma ihtimali bulunmuyor. Özel fon, emanetçi ve ana aracılık alanında küresel pazarları genişleten büyük bir ortaklar ağına sahip. (Deutsche Bank, Citigroup, Credit Suisse gibi isimler)

Ancak varlık yöneticisinin en son yayınladığı düzenleyici risk broşürüne göre, Tudor’un daha geniş bir müşteri ağı yine de doğrudan kripto varlık yatırımına hazır görünüyor. Broşür, kırk yıllık tarihinde ilk defa kripto yatırımın risklerini belirten bir bölüm içeriyordu.

Belgede, “belirli müşterilerin ilgili teklif materyallerinde açıklandığı gibi spot bazda direkt yatırım ya da dolaylı yatırıma yoluyla kripto para veya türevlerine girmesine” izin verilmekte olduğu vurgulandı. Özellikle, şirket kendisini kripto vadeli sözleşmelerde konumlandırmıyor.

Belge, “belirli müşteriler” ifadesinin ne anlama geldiğini belirtmiyor. Ancak, aile fonu gibi yalnızca “özel hesaplar” için hangi yatırım stratejilerinin mevcut olduğunu açıklayan bir bölümde kripto para birimi işlemlerine yer verilmedi.

İlginizi çekebilir: Kurumsal Benimseme Bitcoin Yükselişini Destekledi!

Tudor, Kriptoya Yatırım Yapan Tek Varlık Yöneticisi Değil

Tudor Investment Corp., muhafaza bağlantılarını daha sessiz tutarken kripto yatırımlarını yüksek sesle duyuran ilk büyük varlık yöneticisi değil.

İngiltere merkezli Ruffer Investment, geçen Kasım ayında 745 milyon dolarlık kripto para alımı yaptığında da benzer bir strateji uyguladı. Fakat, alımın kimin yaptığına dair bir bilgi verilmedi.

Yakında halka arz edilecek olan Coinbase, bir borsa olarak sınırlarını oldukça fazla genişletti. Ruffer, Tesla ve MicroStrategy gibi popüler şirketler de Coinbase’in müşterileri arasında bulunuyor.

Coinbase, kurumsal bağlarının temel taşı olan Tagomi’yi 2020 yılında satın almıştı.

(Visited 10 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,216.00 3.38%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,170.25 3.46%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 481.37 5.92%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 2.45%
solana
Solana (SOL) $ 197.45 3.25%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.82%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.99 2.01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.296002 24.57%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000075 32.91%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.32 1.24%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.88 1.63%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.60 2.31%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.28 1.32%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 189.59 3.04%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.84 1.02%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.92 9.80%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 125.83 1.66%