Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinDev Balina Muazzam Bitcoin Varlığını Hareket Ettirdi - Satılmak Üzere Borsalara mı...

Dev Balina Muazzam Bitcoin Varlığını Hareket Ettirdi – Satılmak Üzere Borsalara mı Gidiyor?

- Sponsorlu Reklam-

Dev Balina Muazzam Bitcoin Varlığını Hareket Ettirdi - Satılmak Üzere Borsalara mı Gidiyor?

Dünyanın önde gelen kripto varlığı tüm zamanların en yüksek seviyesi ile flört ederken bir Bitcoin balinası, tek bir işlemde yüz milyonlarca dolar değerinde muazzam BTC varlığını hareket ettirdi.

16 Nisan’da blockchain analiz aracı Bitcoin Block Bot, gizemli balinanın 603 milyon doların üzerinde değere sahip toplam 9.610 BTC’yi tek bir işlemde sadece 24 dolarlık bir ücret karşılığında birden fazla adresten bilinmeyen iki cüzdana kaydırdığını tespit etti.

Blockchain.com, 9.000 BTC alan cüzdanın 31 işlem geçmişine sahip olduğunu ve 62.601 BTC’lik devasa bir servete sahip olduğunu gösteriyor. 610 BTC toplayan ikinci cüzdan, tek bir işlem geçmişine sahip. Her iki alıcı cüzdanın henüz BTC varlıklarını hiç harcamadığı görülüyor.

BitInfoCharts, 5.610 BTC ve 3.999 BTC gönderen cüzdanların, işlemlerden önce var olan en zengin cüzdanlar arasında olduğunu ortaya koyuyor. Yazım anında, her iki gönderen cüzdanın boş olduğu görülüyor.

Şimdiye kadar, toplu transferdeki adreslerin hiçbiri bilinen kripto bireyleri veya kuruluşlarıyla bağlantılı değildi ve BTC, açık piyasada satılabilecek bir borsaya doğru gidiyor gibi görünmüyor. Transfer ayrıca, Bitcoin 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin üzerinde işlem yapmaya devam ederken geliyor.

Zincir içi veri analisti Willy Woo, Bitcoin’in 2017’deki rezerv tükenmesine benzer şekilde büyük bir arz şoku yaşandığını söylüyor.

“Bunu, tipik olarak insanların kripto paralarını speküle ettiği, satın aldığı ve sattığı borsalardan çıkan kripto paraların akışını takip ederek görebiliriz. Bunların bir kısmı spekülasyon için tahsis edilmiş bir rezervleri vardır. Bu rezervlerin eşi görülmemiş miktarda tükendiğini gördük.

- Sponsorlu Reklam-

2017 boğa piyasasına geri dönüp bakarsanız, rezervlerin beş aylık bir tükenmesini gördük. Bu durum 2017 boğa piyasasını başlangıçta yaklaşık Bitcoin’in 1.000 $ – 1.500 $ aralığından 20.000 $ ‘a kadar çıkmasına katkı sağladı. Rezerv tükenmesi sona erdi ve şimdi Lehman’ın 12 aylık rezerv tükenmesinin bu bölgesindeyiz.”

İlginizi çekebilir: DeFi Çılgınlığı Geri mi Döndü?

(Visited 26 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakdailyhodl
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,893.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,230.36
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 218.38
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.98
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.267952
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.25
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 68.22
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.67
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.67
litecoin
Litecoin (LTC) $ 197.47
algorand
Algorand (ALGO) $ 2.00
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.68