Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinDeFi pazarında tutarsız hafta: Bu altcoine sahip yatırımcıların dikkat etmesi lazım

DeFi pazarında tutarsız hafta: Bu altcoine sahip yatırımcıların dikkat etmesi lazım

- Sponsorlu Reklam-

DeFi

Çoğu DeFi tokeni son zamanlarda tutarsız bir şekilde performans gösteriyor. Çin’deki baskı, daha geniş DeFi pazarını bir dereceye kadar etkiledi, ancak bu tokenleri ‘yaz’ moduna gönderemedi. Bununla birlikte, geçen haftaki iyileşmeleri dikkate değer oldu.

Uniswap, Curve Finance ve SushiSwap’ın beğenileri, yukarıda belirtilen zaman diliminde bireysel olarak %5-7 oranında değer kazandı. Aave ise son günlerde 300 dolar bandının altında kaldı.

AAVE neden partiyi kaçırıyor?

Son 10 gün içinde token 300 dolar seviyesinin altında kalarak, yüksek seviyelerde olduğundan daha fazla zaman harcadı. Fiyat ve piyasa değerindeki düşüşle birlikte, token genel sıralamasında da kaydı. Bu düşüşten ise birkaç temel faktör sorumluydu.

DeFi’ye kilitlenen kümülatif değer, sadece 10 saat içinde 86,2 milyar dolardan 90,3 milyar doların üzerine keskin bir artışa tanık oldu. Dalgalanma Curve Finance, Uniswap ve SushiSwap tarafından yönetildi. Aslında, bireysel TVL’leri %4-6 braketinde dalgalanmalar kaydetti. Ancak Aave, aynı zaman diliminde sadece %3’lük bir düşüş kaydetti.

Aave’nin likidite sıkışıklığı, temel olarak benzersiz kredi verenlerin sayısındaki düşüşten kaynaklandı. Aslında aşağıdaki tablo, bu metriğin geçen yıl içindeki durumundaki büyük farkı açıkça vurguluyor. Kaçınılmaz olarak, likidite madenciliğinin hızı platformda yavaşladı.

İnsanların kripto para ödünç vermesine ve ödünç almasına izin veren bir protokol olarak, yukarıda belirtilen verilere Aave’nin kötü durumunu değerlendirmek için bakılabilir.

Aave, DeFi
Kaynak: Dune Analytics

- Sponsorlu Reklam-

Zayıflayan temeller, tokenin zincir içi metriklerinin durumu üzerinde dalgalanma etkisi yarattı. Son zamanlarda tokenin pazarına yeni bir insan akını olmadı. ITB’nin adresi istatistiklerine göre, etkin adres sayısı sadece bir ay içinde %1.5’ten %0.9 civarına düştü.

Döviz çıkış rakamları ek olarak alt tarafa doğru daha eğimli oldu ve bu da alım momentumunun eksikliğine işaret etti. Aslında azalan getiriler, yeni katılımcılara token satın alma veya Aave pazarına adım atma konusunda hiçbir teşvik sağlamadı.

Bu yazının yazıldığı sırada da, adreslerin yarısından fazlası kavramsal kayıplara uğradı.

DeFi, Aave
Kaynak: IntoTheBlock

Aave iyileşebilir

Metriklerin çoğunun kasvetli halinin ortasında, protokolün geliştirme faaliyetinin hızı biraz soluklanma sağlıyor. Ekli çizelgeden de anlaşılacağı gibi, aynı durum son birkaç haftadır hızla devam ediyor. Dahası, bu büyük olasılıkla öngörülebilir gelecekte temelleri olumlu yönde etkileyecektir.

Ek olarak, tokenin meslektaşları son zamanlarda cephelerin çoğunda daha iyi durumda. DeFi pazarı, çoğu zaman yukarı ve aşağı sallanma eğilimindedir. Bu nedenle, Uniswap, SushiSwap, Curve Finance ve diğerleri iyi performans göstermeye devam ederse, elverişli ortam Aave’nin iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Aave, DeFi
Kaynak: Santiment

İlginizi çekebilir: Coinbase tetiğe bastı, o dört kripto için altcoin rallisi başladı

(Visited 334 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakAmbcrypto
hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,654.00 4.15%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,187.43 4.14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 482.92 6.07%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 1.90%
solana
Solana (SOL) $ 199.54 4.97%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.31%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.76 2.03%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.300299 23.42%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000073 15.13%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.92 3.65%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.95 1.78%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.47 3.00%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.16 1.76%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.24 1.89%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.84 0.44%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.99 6.26%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 126.70 2.56%