Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainDeFi kurumsal yatırımcıları kendisine çekiyor, büyük yatırımlar yolda

DeFi kurumsal yatırımcıları kendisine çekiyor, büyük yatırımlar yolda

- Sponsorlu Reklam-

 

DeFi, SEC

Kripto para piyasasında kurumsal yatırımların miktarı arttıkça DeFi piyasası kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı.

Blok zinciri veri şirketi Chainalysis’e göre, kurumsal yatırımcılar 2021 yılını ikinci çeyreğinde merkeziyetsiz finansın (DeFi) benimsenmesinde önemli bir rol oynadı.

Chainalysis, yakında yayınlanacak olan “Küresel DeFi Benimseme Endeksi” raporunda şunları aktardı:

“Büyük kurumsal işlemler, yani dolar cinsinden 10 milyor doların üzerindekiler, tüm kripto para birimi işlemlerinde %50’nin altındayken 2021’in ikinci çeyreğinde DeFi işlemlerinin %60’ından fazlasını oluşturuyor.”

Gerçekten de DeFi, bankalar ve finans kurumlarının kripto piyasası segmentine fon ayırmaya başlamasıyla büyük aktörler için çekici hale geldi.

Eğilim, büyük olasılıkla genişleyen DeFi sahnesinden yararlanmak isteyen büyük sermayeli yatırımcılarla Bitcoin ile ilgili yatırım ürünleri sunarak ilginin çeşitlenmesini ifade ediyor.

- Sponsorlu Reklam-

Chainalysis tarafından hazırlanan önizleme raporu, DeFi ve daha geniş kripto piyasası için benimseme ölçümlerinde genişleyen bir ikiliği de gözler önüne serdi. Gelişmekte olan piyasalar, Bitcoin (BTC) gibi eski kripto varlıklarını daha fazla benimsemeye devam ederken, DeFi faaliyetlerinin büyük ekonomilerdeki kurumsal oyuncular tarafından yönlendirildiği bildiriliyor.

DeFi alanı düzenleyicilerin de odağında

DeFi, SEC

Buna ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son zamanlarda ekosistemdeki en büyük merkeziyetsiz borsa olan Uniswap hakkında bir soruşturma başlatmasıyla odağına DeFi’yi de aldığını gösteriyor. Bu durum ise DeFi’nin parlayan yıldızına işaret ediyor.

DeFi pazarını hedefleyen daha katı izleme protokolleri, büyük ekonomilerdeki düzenleyiciler için önemli bir konumdadır. Ağustos ayında, SEC başkanı Gary Gensler, DeFi’yi komisyon için kripto ile ilgili yedi politika meselesinden biri olarak tanımladı.

Gensler ayrıca, daha önce DeFi protokollerinin merkeziyetsiz doğasına karşı çıkarak birçok platformun “son derece merkezileştirilmiş” olduğunu ve yetkili makamlardan lisans almaları gerekeceğini vurguladı.

DeFi piyasasının Temmuz ayından bu yana yükselişi, piyasanın kilitlenen nominal toplam değerinin 100 milyar doların altına düşmesiyle noktalandı.

İlginizi çekebilir: Novogratz, son düşüş hakkında flaş bir açıklama yaptı: Sıkıntı yok!

(Visited 135 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,620.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,171.72
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.63
cardano
Cardano (ADA) $ 2.16
solana
Solana (SOL) $ 213.42
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.76
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.266947
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00004
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.21
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.73
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.60
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.52
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.41
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.96
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.68