Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinDeFi Çılgınlığı Geri mi Döndü?

DeFi Çılgınlığı Geri mi Döndü?

- Sponsorlu Reklam-

Defi Çılgınlığı Geri mi Döndü?

Enso gibi yield earning (getiri kazancı) sağlayan strateji paylaşım platformları yükselirken DeFi için iştah tekrar artıyor.

Kullanıcıların yield-earning (getiri kazancı) stratejilerini paylaşabildikleri bir platform olan Enso, Polychain Capital ve Multicoin Capital gibi ABD’nin önde gelen risk sermayesi şirketlerinden 13 Nisan’da 5 milyon dolar topladı.

Synthetix’in (SNX) kurucusu Kain Warwick, Aave’nin kurucusu Stani Kulechov, Dfinity’den Artia Moghbel ve diğer tanınmış melek yatırımcılar yatırım turuna katkıda bulundu.

Yüksek profilli yatırım toplama turuyla birlikte Yearn.finance (YFI), 50.000 $’ın üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

İlginizi çekebilir: Popüler Analist Süper Döngünün Eşiğindeki DeFi Varlıklarını Açıkladı

Yield-Earning Protokollerine İlgi Neden Artıyor?

DeFi blue chipleri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) rekor seviyelere ulaşmaya başladığı bir dönemde YFI gibi protokoller tekrar yüksek talep görmeye başladı.

Kripto para piyasası bir bütün olarak fiyat keşfine girdiğinde, yüksek riskli ve yüksek getirili varlıklara olan iştah açıkça artıyor.

- Sponsorlu Reklam-

Defi Çılgınlığı Geri mi Döndü?
Kaynak: Defillama

Fiyat keşfi, bir varlığın fiyatı veya piyasanın değerlenmesi, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında ortaya çıkan teknik bir eğilimi ifade eder.

Şubat sonundan, Mart ayının ortasına kadar, DeFi varlık yönetimi protokollerinin kilitli toplam değeri (TVL) 4.3 milyar dolardan 2.7 milyar dolara önemli bir düşüş gösterdi.

Bununla birlikte, Mart ayının sonundan bu yana, DeFi varlık yönetimi sektörü, kullanıcıların varlıklarından getiri elde edebilecekleri YFI gibi protokollere talebi artıran yeni bir yükseliş ivmesine sahip.

Defi Çılgınlığı Geri mi Döndü?
Kaynak: Tradingview.com‘dan YFI/USDT

Doğal olarak, DeFi’de varlık yönetimi ve yield-earning stratejilerinin yeniden canlanması, risk sermayesine olan ilgiyi de artırdı.

Örneğin Enso, kısa süre önce, yönetimi altındaki varlıkları (AUM) bir milyar doları aşan Polychain Capital ve Multicoin Capital gibi önde gelen risk sermayesi şirketleri tarafından yönetilen bir yatırım turunda 5 milyon dolar topladı.

Enso, kullanıcıların alfa yield farmlarına, toplu yield farmlarına, toplu otomatik piyasa yapıcı (AMM) alımına, anlık takaslara, teminatlandırmaya ve yeniden yapılandırmaya erişmesine olanak sağlıyor. Bu da kullanıcıların çeşitli protokoller üzerinden gelir elde etme yöntemlerini en üst düzeye çıkarmasına katkı sağlıyor.

Three Arrows Capital CEO’su Su Zhu gibi üst düzey fon yöneticileri tarafından son aylarda en iyi performans gösteren fonlardan birisi olduğu için övülen Multicoin Capital’in ortağı Spencer Applebaum, Enso’nun kullanıcılarına çeşitli DeFi yield earning stratejilerinden yararlanma imkanı sunduğunu özellikle vurguladı.

Applebaum konuyla ilgili şunları söyledi:

“Enso ekibini, DeFi varlık yönetimi alanında desteklemek son derece heyecan verici. Enso tamamen özelleştirilebilir ve herkesin bir düğmeye tıklayarak fon yönetici olmasını sağlıyor.”

YFI gibi getiri üreten protokollere ve Enso gibi yield stratejisi paylaşım platformlarına yönelik artan ilgi, mevcut piyasa ortamında yield için oldukça büyük bir talep olduğunu gösteriyor.

İlginizi çekebilir: DeFi, Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

DeFi Yazı Geldi Mi?

Defi Çılgınlığı Geri mi Döndü?

Getiri sağlayan platformlara ve protokollere yönelik artan talebin “DeFi Yazı”nı başlatıp başlatmayacağını zaman gösterecek.

Önde gelen DeFi tokenlerinin gösterdiği güçlü teknik momentumun yanı sıra, DeFi ile ilgili genel görüş, son zamanlarda oldukça ezici bir şekilde olumlu yönde oldu.

Citibank 16 Nisan’da “Paranın Geleceği (Future of Money)” başlıklı bir makale yayınladı ve makalede DeFi’nin diğer fon yöneticilerine sağladığı fayda vurgulandı.

DeFi’nin geleneksel finans kurumları tarafından momentumunun ve gerekliliğinin tanınması, önümüzdeki birkaç ay içinde DeFi piyasasında ikinci sermaye girişi dalgasını oluşturmak için bir katalizör görevi görebilir.

İlginizi çekebilir: DeFi Alanındaki 5 Tarihi Gelişme

(Visited 1 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,058.00 1.78%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,856.44 0.02%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.36 2.26%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 2.86%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.19 2.09%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.35 0.54%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243600 3.49%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.51 4%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.96 1.59%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.39 2.61%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.38 1.61%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.00 0.92%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 610.67 1.26%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 3.95%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003596 1.25%