Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainDefi Alanında Devrim Yaratacak Protokol: Benchmark

Defi Alanında Devrim Yaratacak Protokol: Benchmark

- Sponsorlu Reklam-
defi alaninda devrim yaratacak protokol benchmark 602127653e3c6

Citibank’ın üst düzey yöneticilerinden biri olan Benchmark DeFi projesinin mucidi, bunu bir “esnek teminat tedariki ve riskten korunma aracı” olarak tanımlıyor. Protokol, Özel Çekme Hakları’na (SDR) sabitlenmiş MARK tokeniyle VIX Volatilite Endeksi üzerinde çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Lansman olarak tanıtılan Benchmark girişimi ilk haftalarda, genellikle uzun vadede başarısız olan İlk Değişim Teklifleri veya İlk Para Teklifleri’nden daha başarılı oldu. Lansmanı başarıyla tamamladıktan sonra Benchmark, ödül sistemini Launchpad’den Likidite Sağlayıcılarının(LP) % 60-100 APY kazanabileceği ThePress’e geçirdi.

Geleneksel Finansı Kripto Markete Entegre  Etmek

Benchmark Protokolünün önemli bir noktası, geleneksel düzende bulunan enflasyonu düşürmek ve DeFi alanının küresel pazarlara açılımını genişletmektir. Bunu başarmak MARK token arzı, hedef Peg ve VIX verilerindeki sapmalara dayanıyor. Yalnızca ABD dolarına dayanan diğer sabit paraların aksine, Volatilite Endeksi(VIX) verileri ve SDR, DeFi alanına değer katabilir. VIX, yatırımcılara S&P 500 Endeksindeki oynaklığa karşı daha iyi bir fırsat penceresi sunuyor. Benzer şekilde SDR’ye güvenerek, enflasyon düzeltmesi  sadece bir para birimine karşı değil beş farklı para birimine bağlı kalarak daha fazla  istikrar ve tutarlılık sağlıyor.

Özel Çekme Hakları, Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından oluşturulan bir hesap birimidir ve birkaç itibari paradan oluşan bir bileşimdir. (ABD Doları, Pound Sterling, Japon Yeni ve Yuan) IMF, SDR’yi uluslararası rezerv para birimi olarak kullanır. Sonuç olarak MARK, DeFi alanının işlevselliğini potansiyel olarak artırabilen ilk uyarlanabilir token görevi üstleniyor. Bir ERC-20 tokeni olan MARK, doğal fayda değeri sağlıyor.

En önemlisi arz dengelemelerini hızlı öngörme özelliğine sahiptir. Volatilite Endeksine tepki verir. Yeniden dengelemeler, CBOE VIX sözleşmelerinin kapatılmasından sonraki 5 saatlik zaman içinde New York Borsası işlem günlerinde gerçekleşir. Bu konudaki başarısı kayda değerdir.

(Benchmark Protokolü ilk tedarik düzenlemesini 28 Aralık 2020’de gerçekleştirdi.)

Elastos Topluluğu Kıyaslama Protokolünü Keşfediyor

- Sponsorlu Reklam-

Benchmark Protokolü, lansmanından bu yana birçok yatırımcı ve finans kurumu için fırsatlar sunuyor. Merkezi olmayan uygulamalar için kullanılan platform olan Elastos -dApps – şu anda DeFi ekosistemindeki ödeme yöntemlerini ve diğer alanları geliştirmek için Benchmark protokolünü araştırıyor.

Rapora göre Elastos topluluğu, uyarlanabilir tokenlerin eşler arası (P2P ) finans ve ödeme yöntemlerini geliştirebileceğine inanıyor. Firma, teminat destekli stabilkoinlerin dezavantajları ve zincirler arası uyarlanabilir tedarik tokenlerine duyulan ihtiyaç gibi DeFi ekosistemindeki çeşitli sorunları ele almak istiyor.

Ek stratejik ortaklıklar arasında bZx ekosistemindeki işbirliği, protokolün zincirler arası bir ortamda mükemmel olmasını sağlamak için RenVM’yi kullanma planları ve Solana ağına entegrasyonun başlaması doğrultusunda yer alıyor.

Teminat Geri Ödemeli Stabilkoin İle İlgili Sorunlar

Stabilkoin planı oldukça merkezileştirilmiştir. Ayrıca işletim sistemi karmaşıklığı denetim süreçlerini pahalı ve zaman alıcı hale getirebiliyor.

Stabilkoinler, teminatlandırılmış varlığın değeri düştüğünde likidasyon riskini de taşır ki bu, yüksek teminatlı stabilkoinlerde temel bir problem oluşturuyor.

Hükümetlerin her zaman stabilkoinlerini piyasaya sürme riski vardır. Bu orijinal gizlilik ve P2P ekonomisi kavramlarını değersiz kılar. { Örnek olarak; Çin’in ilk dijital para birimi: DCEP} Standart stabilkoinler ABD hükümetinden her gün daha fazla baskı gördüğü için hükümetlerin düzenlemeleri bir başka sorun olarak ortaya çıkmaktadır. Tether ve StableAct örneğinde olduğu gibi, bu para birimleri için bankacılık lisansları arayan bir yasa tasarısı konusunda da durum böyledir.


defi alaninda devrim yaratacak protokol benchmark 60212766c49b0

ve

defi alaninda devrim yaratacak protokol benchmark 60212766f3258

coinspeaker

(Visited 21 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,802.00 1.37%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,752.11 0.95%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 482.57 2.99%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 0.9%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.51 1.43%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.02 1.54%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247436 5.17%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.96 0.13%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.48 0.93%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.45 1.12%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.53 0.31%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.65 2.72%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.34 1.02%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.49 2.59%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003593 0.66%