Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinCoinshares CSO'su Meltem Demirörs'ten Çarpıcı İddia: Bitcoin FUD'unun Arkasında Bu Şirket Var!

Coinshares CSO’su Meltem Demirörs’ten Çarpıcı İddia: Bitcoin FUD’unun Arkasında Bu Şirket Var!

- Sponsorlu Reklam-

Meltem Demirörs, Btc, Ripple, XRP, Bitcoin

Coinshares’tan Meltem Demirörs, Bitcoin enerji kullanımı FUD’undan (FUD: Manüplatif Söylenti) Ripple’ın sorumlu olduğunu iddia etti.

Coinshares Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirörs, kripto paraların aşırı elektrik kullanımına dair yayılan Bitcoin karşıtı hikayenin arkasında Ripple’ın olduğuna inanıyor. Söz konusu iddia Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’in, Bitcoin enerji kullanımı FUD’unu düzenlediği iddia edilen bir şirket hakkında belirsiz bir açıklama yapmasından sonra geldi.

Şirketin CEO’su Brad Garlinghouse, kendisinin Bitcoin’de long pozisyonda olduğunu iddia etse de, eski Yahoo yöneticisi Ripple’a bağlı XRP’yi tanıtmak için Mart 2017’den beri kripto para biriminin enerji tüketimi ve işlem maliyetlerini hedef almıştı. Garlinghouse CNN röportajında, bir BTC işleminin 75 galon benzine eşit olduğunu açıklamıştı.

Eski Ripple CEO’su Chris Larsen ise Bitcoin’e karşı daha da fazla düşmanlık sergilemişti. Bitcoin’in Çin tarafından potansiyel olarak yok edildiğine dair teyit edilmemiş, abartılı iddialarda bulunmuş, en iyi kripto para biriminin nihayetinde Proof-of-Work Consensus Protokolünü (POW) terk etmesi gerektiğini öne sürmüştü.

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davaya verdiği ilk cevabında da Bitcoin’in “muazzam karbon çevre etkisini” vurgulamıştı. Nisan ayı sonlarında Larsen, Bloomberg’e SEC’in “yeşil (Çevreci) para birimlerine” odaklanacağını ifade etmişti. Hem Larsen hem de Ripple CTO’su David Schwartz, Bitcoin’in yeşil enerjiyi nasıl teşvik ettiğini açıklayan bir bildirisini sert bir şekilde eleştirmişti.

Demirors’e göre, Ripple’ın parası var ve “oyunun nasıl oynanacağını” biliyor. Ripple, geçen yıl yaptığı lobi çalışmalarına 690.000 dolar harcayarak kripto para alanındaki diğer tüm oyuncuları geride bırakmıştı.

(Visited 261 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakutoday
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,827.00 3.01%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,856.69 1.54%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 483.77 0.67%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 1.63%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.52 0.4%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.42 0.82%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243352 1.57%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.10 4.95%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.99 0.54%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.72 1.19%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.34 2.86%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.01 0.03%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 614.60 0.01%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 2.26%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003588 0.47%