Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainCoinbase, Tartışmalı Olan Tether'i (USDT) Listeliyor

Coinbase, Tartışmalı Olan Tether’i (USDT) Listeliyor

- Sponsorlu Reklam-

Coinbase, Tartışmalı Olan Tether'i (USDT) Listeliyor

Tether, uzun zamandır finansalları hakkında açık sözlü olmadığı için eleştiriliyor. Coinbase, Tether’in USDT’sini profesyonel ticaret platformunda listeleyecek ve yatırımcıların dolara sabitlenmiş stabilcoin’i hemen yatırmasına ve önümüzdeki hafta işlem yapımına başlamasına izin verecek.

Coinbase Pro, Perşembe günü geç saatlerde ABD’nin New York eyaleti hariç, diğer desteklenen yetki alanlarında USDT için “gelen transferlere” izin vereceğini duyurdu. Stabilcoin, New York Başsavcı Bürosu (NYAG) tarafından soruşturmaya konu olan daha geniş bitcoin ekosistemindeki rolü ve desteğiyle ilgili tartışmalarla dolu.

NYAG, önceki noktalarda belirtilen USDT’nin tamamen ABD doları tarafından desteklenmediğini, ancak herhangi bir yaptırım veya düzenleyici işlem getirmeyi reddettiğini belirterek soruşturmayı bu yıl çözmüştü. Anlaşmanın şartlarınca Tether, NYAG’a, stabilcoin’in nasıl desteklendiğini ve rezervlerinin nasıl göründüğünü Mayıs 2021’den itibaren gösteren periyodik bir rapor sunacak.

Tether, o zamandan beri düzenli tasdikler sağlayacağını duyurdu, ancak bunlar NYAG’a göndereceği raporlardan ve Center, Paxos ve Gemini gibi stabilcoin ihraççılarının benzer tasdiklerinden farklıydı.

USDT, ABD merkezli Kraken ve Binance US borsalarında listeleniyor. Ancak Nasdaq borsasında halka açılmış olan Coinbase, daha yakından düzenleyici bir incelemeye tabi. Halka açık yapılan listeleme, Coinbase’i token listelerini de içerebilecek ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından denetlenmeye tabi tutuyor.

Bu sebeple, Coinbase’in Perşembe günü yaptığı hareketi Tether için bir nevi haklılık olarak görülebilir. Tether, uzun zamandır USDT’yi destekleyen rezervlerin bileşimi konusunda pek de açık sözlü olmadığı için eleştirilmiştir.

Coinbase duyuruda şu ifadeleri kullandı:

- Sponsorlu Reklam-

“Hemen başlayarak, USDT’nin Coinbase Pro’ya gelen transferlerini kabul etmeye başlayacağız. Eğer likidite koşulları karşılanırsa, işlemler 26 Nisan Pazartesi (PT) 18: 00’da ya da daha sonra başlayacak. Coinbase’in yalnızca ERC-20 USDT’yi desteklediğini lütfen unutmayın.”

Blog yazısında ayrıca yeni emir defterlerinden biri sağlıklı ve düzenli bir piyasa için değerlendirmelere uymadığı takdirde ticaretin askıya alınabileceği belirtiliyor.

Coinbase Pro, USDT’yi listelese de tokenin uygulamaya ne zaman geleceği belirsiz. Benzer şekilde, profesyonel platformda listelenen tokenler birkaç gün içinde perakende tarafına eklenmektedir.

En büyük stabilcoin olan USDT, 2 trilyon dolarlık küresel kripto para piyasası için entegre bir işlev görüyor ve yatırımcıların arbitraj fırsatlarını yakalamaları için borsalar arasında kolayca dolar (ya da yeterli başka birimle) takasına izin veriyor.

(Visited 3 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakcoindesk
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,142.00 3.75%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,154.51 3.40%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 479.19 5.09%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.01 0.53%
solana
Solana (SOL) $ 196.33 1.98%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.56%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.62 1.36%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.295427 23.62%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000079 39.81%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.09 0.67%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.38 1.44%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.26 1.44%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.17 1.22%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.29 1.88%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.83 0.84%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.90 8.54%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 125.68 1.91%