Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinCitibank Kripto Para Hizmeti Vermeyi Değerlendiriyor

Citibank Kripto Para Hizmeti Vermeyi Değerlendiriyor

- Sponsorlu Reklam-

Citibank Kripto Para Hizmeti Vermeyi Değerlendiriyor

Bankacılık devi Citigroup, kripto ticareti, saklama ve finansman hizmetlerini başlatmayı düşünüyor.

Financial Times gazetesinin haberine göre dünyanın en büyük yatırım ve perakende bankalarından biri olan Citi, artan müşteri ilgisi nedeniyle kripto para hizmetine başlamayı değerlendiriyor.

Citi’nin küresel döviz piyasaları başkanı Itay Tuchman, Financial Times’a, bankanın geçen Ağustos ayından bu yana özellikle büyük müşterilerinden Bitcoin’e karşı “çok hızlı” bir ilgi kayması oluştuğunu söyledi.

“Bizim bakış açımıza göre farklı seçenekler bulunuyor ve müşterilere en iyi hizmeti nerede verebileceğimizi değerlendiriyoruz. Henüz kripto bağlantılı hizmetlere başlama konusunda alınmış bir karar yok. Bununla birlikte işlem, takas ve finansman alanlarının tamamında hizmet verilmesi seçenekleri değerlendiriliyor”

Ancak Citi, kripto hizmetlerini başlatmak için acele etmiyor. Tuchman, bankanın müşterilere fayda sağlayacak ve düzenleyicilerin destekleyebileceği bir şey inşa edebileceğinden emin olduğunda devreye gireceğini söyledi.

“Herhangi bir FOMO [kaçırma korkum] yok çünkü kriptonun burada kalacağına ve piyasanın henüz başlangıcında olduğumuza inanıyorum. Bu bir uzay yarışı değil. Birden fazla bayrağa yer var.”

Mart ayında Citi, bitcoin’in geliştikçe “uluslararası bir ticaret para birimi” haline gelebileceğini belirten bir rapor yayınladı.

- Sponsorlu Reklam-

Citi, kripto pazarına girmeyi düşünen en son Wall Street finans kuruluşu olarak öne çıkarken, geçtiğimiz haftalarda Goldman Sachs, Morgan Stanley,  Bank of New York Mellon ve diğerleri müşterilerine kripto hizmetleri sağlamak için harekete geçmişti.

(Visited 32 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,949.00 1.49%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,906.67 0.41%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 470.07 2.14%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.73%
 • solanaSolana (SOL) $ 167.26 4.46%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.46 2.61%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237420 0.72%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.89 1.99%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.98 1.41%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.60 1.75%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.28 1.77%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.45 0.08%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 623.18 1.33%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 1.51%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003705 0.5%