Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainÇinli blokzincir projesi Türkiye ve Özbekistan'a geliyor

Çinli blokzincir projesi Türkiye ve Özbekistan’a geliyor

- Sponsorlu Reklam-

Çinli blokszincir

Çin hükümeti destekli blok zinciri projesi, Blok Zinciri Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), Türkiye ve Özbekistan’da iki yeni portal kurarak küresel varlığını genişletmeye devam ediyor.

BSN projesinin mimarı olan Red Date Technology, Aralık 2021’de Türkiye ve Özbekistan’da iki uluslararası BSN portalı başlatmak için Türk danışmanlık firması Türk Çin İş Eşleştirme Merkezi (TUCEM) ile bir anlaşma imzaladı.

Şirket, Türkiye ve Özbekistan’da hizmet olarak blok zinciri (BaaS) sunan iki yeni BSN portalının tek operatörü olacak.

Yeni portallar, Türkiye ve Özbekistan’daki blok zinciri geliştiricilerinin , Ethereum ağı, Algorand, Polkadot, Tezos, ConsenSys Quorum, Corda ve diğerleri gibi büyük blok zincirlerini destekleyen küresel BSN portalını kullanarak BaaS uygulamaları oluşturmasına izin verecek. Girişim, blok zinciri uygulamaları geliştirmeyle ilgili büyük zorlukları çözmeyi, blok zinciri birlikte çalışabilirliğini sağlamayı ve geliştirme maliyetlerini düşürmeyi amaçlıyor.

Red Date Technology CEO’su Yifan, “Türkiye uzun süredir Asya ve Avrupa arasında bir köprü rolü oynuyor ve bu nedenle Asya dışındaki ilk BSN portalının orada açılması uygun” ifadelerini kullandı.

TUCEM Başkanı ve BSN Türkiye Başkanı Mehmet Akfırat, BSN’nin Türkiye portalının sosyal kalkınmaya ve finansal kapsayıcılığa katkıda bulunacağını söyledi. Yöneticiye göre, hem Türkiye hem de Özbekistan blok zinciri geliştirme konusunda oldukça meşgul.

BSN, 1 Eylül’de bir Hong Kong ve Makao portalı başlattı ve 30’dan fazla yeni blok zinciri projesinin geliştirilmesine katkıda bulundu. BSN ayrıca Kasım ayında Güney Kore’de uluslararası bir BSN portalı kurmayı planlıyor.

- Sponsorlu Reklam-

Ocak 2021’de BSN, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) için evrensel bir dijital ödeme ağı kurma planlarını duyurdu. Bu hareket BSN ekosistemindeki çeşitli hizmetler için stablecoin’leri desteklemeye yönelik daha önceki niyetinin ardından geldi.

Ancak BSN artık CBDC ile ilgili herhangi bir projeye dahil değil ve aynı zamanda stablecoin planlarından vazgeçti.

(Visited 107 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,594.00 3.85%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,195.87 3.94%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 485.51 5.98%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 1.50%
solana
Solana (SOL) $ 198.83 3.29%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 2.42%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.80 2.18%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.305809 21.91%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000072 7.59%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.69 5.08%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.64 0.97%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.41 1.88%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.25 0.85%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.36 1.42%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.85 0.16%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.98 6.18%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 126.95 2.70%