Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaBitcoinÇin- ABD Arasındaki Bitcoin Madenciliği Savaşı Kızışıyor! Yeni Ortaklık Geldi

Çin- ABD Arasındaki Bitcoin Madenciliği Savaşı Kızışıyor! Yeni Ortaklık Geldi

- Sponsorlu Reklam-

Çin, ABD, Bitcoin, Madencilik, BTC

Önde gelen dağıtık defter teknolojisi şirketi Blockstream 18 Mayıs’ta yaptığı duyuruda, BlockFi ile Bitcoin madenciliği konusunda ortaklık kurduğunu açıkladı.

BlockFi, 300 MW’ın üzerindeki güç kapasitesine sahip olan Georgia eyaletindeki Bitcoin madencilik tesisinde madencileri görevlendirdi.

Duyuruya göre Blockstream, şirketin hizmetlerini madencilik alanında da genişletmek ve bilançosunda Bitcoin biriktirerek gelir akışlarını çeşitlendirmek istiyor.

Yeşil Enerji Merkezli Bitcoin Madenciliği

BlockFi, Bitcoin yatırımcılarına borç verme ve kredi hizmetleri sunarak geleneksel finans dünyası ile kripto varlık ekosistemi arasında bir köprü kurmak amacıyla 2017 yılında kuruldu. Şirket, 15 milyar dolardan fazla varlığa sahip.

Blockstream, madencilik faaliyetlerini bu tarz stratejik ortaklıklar aracılığıyla genişletmeye çalışıyor. Mart ayında şirket, alternatif enerji madenciliği faaliyetlerini sürdürmek için Aker ile ortaklığa ek olarak Bitcoin madenciliği faaliyetlerine ev sahipliği yapmak için Galaxy Digital ile ortaklık kurdu.

Aker, Norveç merkezli bir şirket olmakla birlikte enerji altyapısı alanında önemli bir aktördür ve Bitcoin ekosistemindeki proje ve şirketlere birçok yatırım yapıyor.

Mart ayının sonlarında Blockstream, Bitcoin madenciliğinde yatırımcı etkisini artıran ve Bitcoin ağına güvenlik ve sansür direnci ekleyen güvenlik node’u Blokstream Mining Note’u (BMN) duyurdu.

- Sponsorlu Reklam-

Madenciliğin yanı sıra Blockstream, Liquid yan zincir (side-chain) yerleşim ağını ve bunun entegrasyonu olan Lightning ağının geliştiricisi olarak ön plana çıkıyor.

İlginizi çekebilir: Proof-of-Stake Kripto Para Birimleri Büyük Artış Gösterdi! PoS Dönemi mi Başlıyor?

Bitcoin Madenciliğinde Çin Etkisi Azalıyor

Çin, ABD, Bitcoin, Madencilik, BTC

Çin halen küresel hash gücünün %65’ini kontrol ediyor, ancak devlet finans ve madencilik operasyonlarını engellemeye devam ettikçe bu etki yavaş yavaş yok oluyor. İç Moğolistan’daki madencilik çiftliklerinin hepsinin Nisan ayında kapatılması emredildi ve hükümet, anakaradaki madencilik çiftliklerinin kullandığı fosil yakıt merkezli enerji tüketimine karşı daha sert bir tutum takınıyor.

Sonuç olarak, ABD’de yenilenebilir enerji ile çalışan yeni madencilik çiftlikleri ortaya çıkıyor. Teksas, düşük enerji maliyetleri ve çoğunun yenilenebilir olması nedeniyle tercih edilen eyalet haline geldi.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Altın İçin Yeni Bir Ralli Habercisi mi? Bloomberg Analisti Açıkladı

(Visited 275 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,261.00 3.80%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,232.75 6.01%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.43 7.51%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.01 2.13%
solana
Solana (SOL) $ 198.01 4.38%
xrp
XRP (XRP) $ 1.07 4.40%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.67 3.05%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.335819 37.62%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000069 1.14%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.94 5.87%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.96 1.71%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.35 3.12%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.26 1.89%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.75 3.12%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.86 1.64%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.01 12.69%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 128.33 3.61%