Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaBitcoinChris Larsen, Bitcoin’in Sürdürülebilir Olmadığını Açıkladı

Chris Larsen, Bitcoin’in Sürdürülebilir Olmadığını Açıkladı

- Sponsorlu Reklam-

Chris Larsen, Bitcoin’in Sürdürülebilir Olmadığını Açıkladı!

XRP’nin oluşturucusu Chris Larsen, Bitcoin’in en iyi kripto varlık olarak kalabilmesi için Proof-of-Work konseptinden uzaklaşması gerektiğini savunuyor.

Larsen, Perşembe günü Medium üzerinden yayınladığı bir makalede şu sözlere yer verdi:

“Böyle bir değişikliğin Bitcoin’in dünyanın dominant kripto para birimi olarak kalması için kritik derecede önemli olduğunu iddia ediyorum.”

Proof-of-Work (PoW), Bitcoin blokzincirine güç veren ve elektrik tüketimi açısından tüm ülkeleri karşısına alan bir enerji merkezli konsensüs mekanizmasıdır.

PoW, Bitcoin madenciliği yapma metodolojisidir. Güçlü bilgisayarlar Proof-of-Work üzerine yazılmış yazılımları çalıştırdıklarında, Bitcoin kazmak için karmaşık matematik bulmacalarını çözmek için yarışırlar. Ağdaki diğer tüm bilgisayarlarla rekabet edebilmek için, bu bilgisayarlar daha güçlü hale gelmelidir. Bu da daha fazla enerji kullanımı anlamına gelir.

Larsen bu konu hakkında şunları aktardı:

“Daha fazla bireysel yatırımcı ve şirketlerin Bitcoin’de önemli pozisyonlar almasıyla PoW, dünya bir iklim felaketini önlemek için çalışırken toplumun tolere etmekte zorlanacağı seviyelere doğru ilerliyor.”

- Sponsorlu Reklam-

Digiconomist’e göre Bitcoin madenciliği, Bulgaristan tarafından üretilene benzer bir karbon ayak izi bırakıyor. Digiconomist’in hesaplamalarına göre, blokzincir üzerinde gerçekleştirilen tek bir işlem ortalama bir ABD hanesine 1 aydan fazla bir süre güç sağlayabilir.

Larsen, PoW savunmalarının tamamen “sahte” olduğunu düşünüyor. Savunucular, PoW’un o kadar kötü olmadığını, yenilenebilir enerjiyi teşvik edeceğini veya enerji ihtiyaçlarının zamanla azalacağını iddia ediyor.

XRP’nin oluşturucusu, PoW’u bugünün dünyasında modası geçmiş ve zekice tasarlanmış bir teknoloji olarak görülmesi gerektiğini öne sürüyor.

İlginizi çekebilir: Efsane İsimden Bitcoin İçin Korkutucu Uyarı

Larsen: “XRP, Bitcoin’e Göre Daha Sürdürülebilir Bir Mekanizma Kullanıyor”

Chris Larsen, Bitcoin’in Sürdürülebilir Olmadığını Açıkladı!

Chris Larsen, sadece birkaç kişinin işlemleri işlemesine izin verilen federe bir blokzincir kullanan XRP’nin Bitcoin’e göre daha sürdürülebilir olduğunu düşünüyor. Ayrıca, XRP blokzincirinin enerji bakımından daha verimli olduğunu da ekledi.

Buna ek olarak Larsen, doğrulayıcıları taahhüt ettikleri veya stake ettikleri paraya göre seçen bir konsensüs mekanizması olan Proof-of-Stake konseptini savunuyor. Bu konsensüs mekanizmasında ne kadar çok kripto varlık stake ederseniz, o kadar çok coin alırsınız. Proof-of-Stake mekanizmasını kullanan kripto paralar arasında Tezos, BNB ve Ethereum 2.0 gibi popüler varlıklar bulunuyor.

Bitcoin’in kripto para piyasasındaki dominasyonu gittikçe düşerken pazar payı yıl başından bu yana %18 oranında düştü. Şu anda Bitcoin’in pazar dominasyonu %51 seviyelerindedir.

İlginizi çekebilir: Popüler Analist: Bu Altkoin Çok Ucuz! Ciddi Bir Artış Bekliyorum

(Visited 9 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,802.00 1.37%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,752.11 0.95%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 482.57 2.99%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 0.9%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.51 1.43%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.02 1.54%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247436 5.17%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.96 0.13%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.48 0.93%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.45 1.12%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.53 0.31%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.65 2.72%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.34 1.02%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.49 2.59%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003593 0.66%