Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaAltcoinChainlink'ten (LINK) DeFi Alanında Dev Adım

Chainlink’ten (LINK) DeFi Alanında Dev Adım

- Sponsorlu Reklam-

Chainlink, DeFi Alanında Güçlü Hamleler Yapmaya Devam Ediyor

BlockDown 2021 etkinliği sırasında yapılan bir röportajda, Chainlink’in kurucu ortağı, mevcut makro ortamın 2008 mali krizine benzer bir keskin çöküşle nasıl alakalı olduğunu detaylandırdı. Bu noktada Sergey Nazarov, DeFi’nin tek alternatif olacağına inanıyor.

Chainlink CEO’su “Hibrit Sözleşmeleri” Tanıttı

Chainlink, “Chainlink 2.0” adlı 100 sayfalık devasa bir teknik inceleme yayınladı. Geçtiğimiz günlerde, Chainlink’in kurucusu ve CEO’su Sergey Nazarov, bu güncellemenin DeFi’yi dünyaya nasıl yayacağını ayrıntılı olarak açıkladı.

Akıllı sözleşme, blokzincir üzerine kodlanmış bir sözleşmedir. Oracle’lar aracılığıyla akıllı sözleşmeler, blokzincirde kendileri tarafından doğrulamayan koşulları doğrulayabilirler. Gerçek dünyada gerçekleşen olaylar ile kod satırları arasında bir köprüdür akıllı sözleşmeler.

Belirli bir yağmur seviyesine ulaşılmaması halinde çiftçiye tazminat ödeyecek olan bir sigorta sözleşmesi hayal edin. Akıllı sözleşmeler, oracle’ları kullanarak, yağış veya diğer herhangi bir dışsallığa bağlı harici bilgileri entegre edebilirler. Chainlink, blokzincir ve kripto para ekosisteminin SushiSwap, Kraken ve Nexa Finance gibi önde gelen projeleri için bu kritik görevi yerine getirir.

İlginizi çekebilir: Chainlink’in Ağ Etkinliği 2 Yıl İçinde Üst Üste 10 Kat Büyüdü

Nazarov: “Chainlink 2.0 İle Daha Fazla İşlevsellik Ve Ölçeklenebilirlik Sunacağız”

Chainlink, DeFi Alanında Güçlü Hamleler Yapmaya Devam Ediyor

Nazarov, projenin son yükseltmesi olan Chainlink 2.0 ile, Chainlink’in yüzlerce zincir-dışı sistemi binlerce kişiye ölçeklendireceğini ve daha orijinal kullanım durumlarına izin vereceğini açıkladı. Ayrıca, bu güncelleme ile Chainlink, merkeziyetsiz uygulamalara daha fazla işlevsellik ekleyebilecek.

- Sponsorlu Reklam-

Öte yandan, Nazarov’un gerçek amacı sadece Chainlink’in işlevselliğini güçlendirmek değil. CEO, DeFi, akıllı sözleşmeler ve blokzincirlerin küresel finans sistemi hakkındaki düşüncelerimizi tamamen değiştirme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

Nazarov, verdiği röportajda Chainlink’in amacının, bireyler veya kurumlar arasındaki herhangi bir sözleşmede şeffaflık oluşturmak olduğunu söyledi.

Nazarov’a göre, dünya çapındaki merkez bankalarının ve hükümetlerinin para politikası, bir kez daha ekonomik makinenin temellerini tehdit ediyor. İnsanlar enflasyonun servetlerini azalttığını anlayınca, başka bir çöküş gerçekleşebilir.

Bu noktada Nazarov, DeFi’nin net bir alternatif olduğunu düşünüyor. Chainlink 2.0, bu yönde atılan bir adımdır. Ancak Nazarov’un öngörülerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini sadece zaman gösterecek.

İlginizi çekebilir: BlockFi, Chainlink (LINK) Desteğini Duyurdu

(Visited 9 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,178.00 1.02%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,912.41 0.8%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 470.67 2.42%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.54%
 • solanaSolana (SOL) $ 166.49 3.04%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.38 2.75%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237933 0.93%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.17 1.99%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 27.06 1.35%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.73 2.64%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.22 0.1%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.56 1.27%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.90 2.97%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 1.4%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003681 0.73%